• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 13 hostů a žádný člen

Konopný olej: ať žije král

Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin. Konopí bylo jednou z prvních pěstovaných a konzumovaných plodin, a to v celosvětovém měřítku. Lidé často mylně věří, že všechny produkty z konopí obsahují psychoaktivní THC, avšak tak tomu samozřejmě není. To dokazuje i konopný olej, který je na pultech prodejen se zdravou výživou stále poměrně novinkou.


V rovnováze je síla

Semínka konopí jsou zdrojem jednoho z nejvýživnějších a nejvyváženějších olejů na planetě. Obsahuje ideální poměr 3:1 mezi Omega 6 a Omega 3 mastnými kyselinami doporučovaný Světovou zdravotnickou organizací. Tyto esenciální mastné kyseliny poskytují základ pro obnovu zdraví a imunitního systému. Konopný olej obsahuje 80 procent esenciálních mastných kyselin, což je nejvíce ze všech rostlinných zdrojů.


Konzumujte dostatek esenciálních mastných kyselin

Právě obsah esenciálních mastných kyselin v mimořádné koncentraci je to, proč je konopný olej tak speciální. V podstatě by dokázal plně nahradit všechny ostatní zdroje těchto kyselin. Esenciální mastné kyseliny (EMK) jsou omega kyseliny (Omega 3 a Omega 6), které tělo nedokáže samo vyrobit, a tak je musíme přijímat v potravě. Jsou známé pro svoji důležitost při prevenci srdečních onemocnění, vysokého tlaku, vysokého cholesterolu, rakoviny, artritidy a mnoha dalších problémů.


Doktorka Johanna Budwig, která byla sedmkrát nominovaná na Nobelovu cenu, byla průkopnicí ve výzkumu EMK a dokázala pomocí jejich masivních dávek některé z výše jmenovaných problémů dokonce úspěšně léčit.


Esenciální mastné kyseliny jsou nepostradatelné pro vývoj mozku a nervové soustavy a také pro produkci zdravých cytoplazmatických membrán, které ohraničují vnitřky buněk od vnějšího prostředí a kontrolují pohyb látek do buňky a zpět. Dále zásobují vlasy a kůži potřebnými výživnými látkami a pomáhají při mnoha dalších funkcích v těle.


Alternativa rybího tuku

Rybí tuk je výborným zdrojem EMK, a to především Omega 3 mastných kyselin. Proto se také stal tak populárním, avšak pro vegetariány je nepřípustný a existují také obavy, že může být kontaminován rtutí a dalšími toxickými látkami z moře. Konopný olej je alternativou rybího tuku, která přináší stejné výhody, ale bez nebezpečí konzumace těžkých kovů.


Na vlasy, kůži i nehty

Vlasy, kůže i nehty jsou tvořeny stejným druhem kožních buněk, takže není překvapení, že lidé užívající konopný olej mluví zároveň o silnějších a lesklých vlasech, jemnější kůži a silnějších nehtech. Konopný olej je téměř identický s našimi lipidy, a může tak prostupovat naše buňky a lubrikovat prostory mezi nimi. Používá se nejen k výživě suché kůže, ale i kožních skvrn nebo zranění. Dokáže detoxikovat kůži a vyrovnat její barevný tón. Můžete ho bez obav používat k hydrataci pokožky, jelikož neucpává póry.


Ekzém

Z mnoha možných použití konopného oleje k přímé léčbě je léčení ekzému jednou z nejslibnějších. Výzkumný tým vedený Dr. J. Callaway z finské University of Kuopio zjistil zlepšení suché kůže, svědění i zlepšení celkového stavu.


Speciální vlastnosti konopného oleje:
- konopí je jediná rostlina obsahující vitamin D
- obsahuje vysoké množství vitaminu E
- uvolňuje premenstruační stres
- má protizánětlivé účinky
- lze ho použít jako přírodní ochranu proti slunečnímu záření


Není druhý takový

Konopný olej a produkty z něj lze pro jejich obsah a příznivé účinky na zdraví bez obav nazývat superpotravinami. Dr. Callaway nakonec poznamenává, že konopný olej je pravděpodobně nejzdravějším olejem na trhu.

 

Autor

John McKiernan
Přeložil: Honz4
Zdroj: http://www.naturalnews.com/036039_hemp_seeds_oil

 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Smažením brambor se vytváří karcinogen zvaný akrylamid

Hranolky a chipsy jsou nezdravé nejen kvůli vysokému obsahu tuku, ale i kvůli samotnému procesu výroby, při němž se vytváří silný karcinogen přímo v bramborách.
Studie zjistila, že uposlechnutím pokynů svého lékaře byste mohli své zdraví i ohrozit

I když váš lékař vyvolává zdání, že zná všechny správné odpovědi a že vždy věnuje plnou pozornost vašim výsledkům vyšetření a dalším potřebným procedurám, ještě to nemusí nutně znamenat, že jste v dobrých rukách, které moudře pečují o vaše zdraví.


Většina ovocných džusů je zdravá asi stejně jako limonáda

Když stojíme před volbou zdravého nápoje, bude většina lidí zřejmě souhlasit s tím, že ovocný džus je lepší volbou než limonáda nebo káva. Vždyť džusy se přece vyrábí z ovoce, a tedy musí být zdravé, že ano?Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz