• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 40 hostů a žádný člen

Tisícům dívek je podávána injekční antikoncepce bez vědomí rodičů

Spojené království, rok 2013 – tisícům náctiletých dívek je injekčně podávána hormonální antikoncepce bez souhlasu či vědomí rodičů. Daily Mail informoval, že školní sestry podaly injekci přes 900 dívkám ve věku 13-16 let a dalších 7400 dívek ve věku 15 let a méně ji dostalo na lokálních klinikách. Čísla budou samozřejmě mnohem vyšší, jelikož školy si buď nevedou úplné záznamy, nebo se odvolávají na zákony, které jim je nedovolují zveřejnit.

 

13 leté dívky ve Spojeném království tak mají více práv než jejich vlastní rodiče a pokud je školní sestry, učitelé nebo jiné zdravotní „autority“ dokáží přesvědčit o prospěšnosti tohoto druhu antikoncepce, pak již nic nestojí v cestě mezi dívkou a injekcí. Zdali se rodiče vše dozvědí, či nikoliv, záleží jen a pouze na jednotlivých dívkách, jelikož školní sestry zákon svazuje mlčenlivostí. Přesvědčování o výhodách injekčně podávané antikoncepce nebude patrně nikterak těžké, jelikož aplikace jednou za tři měsíce versus otravné každodenní polykání pilulek se některým může jevit jako jednodušší řešení a pro některé může být výhodou i to, že ji mohou před rodiči snáze utajit. 

 

Nejčastěji se k tomuto účelu používá antikoncepce s názvem Depo-Provera. Ta kromě některých vedlejších účinků, jež sdílí s tradičními antikoncepčními pilulkami (přibírání na váze, nechuť k sexu, bolesti hlavy, nervozita, emoční nevyrovnanost), s sebou nese i některé další. Typická je zejména ztráta menstruace, což může mnoho dívek považovat za výhodu, avšak na druhou stranu v některých případech naopak dochází ke krvácení dlouhodobému a velice nepravidelnému. Dalším specifikem Depo-Provery je ztráta minerální hustoty kostí. To v dospívání představuje obrovský problém, jelikož se ustanovuje hustota kostní tkáně na celý život a škody napáchané úbytkem v mládí nemusejí být později v životě napravitelné. 

 

Pro mladou dívku může Depo-Provera na první pohled přestavovat ideální řešení, avšak při podrobnějším zkoumání je právě pro ni krajně nevhodná. Je to snad jeden z důvodů, proč tíha rozhodnutí leží na dívkách, a ne na jejich rodičích? A jsou zisky farmaceutických společností zase jednou nadřazovány lidskému zdraví? Podobná situace vládne také ve Spojených státech, kde si obdobně jako školy ve Spojeném království začínají počínat školy v New York City.

 

 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Pití vody během jídla může narušit trávení

Mnozí s nás už jsme to slyšeli snad stokrát: vypij denně osm sklenic vody, abys zůstal zdravý a hydratovaný. Avšak i když hydratace bývá pro naše zdraví opravdu důležitá, pokud do sebe nalijete veškerou vodu současně s jídlem, může to mít ve skutečnosti...

 

 

Téměř všechny klinické testy léčiv jsou vědecky neplatné kvůli vlivu mysli; z vědeckých metod farmaceutického průmyslu zůstalo jen zbožné přání

Nová studie publikovaná magazínem Science Translational Medicine ukázala, že mnoho léků funguje pouze proto, že to lidé očekávají, nikoli proto, že by tyto léky vyvolaly v lidském těle jakýkoli reálný" chemický účinek.


Boj s únavou: potraviny, byliny, doplňky a tipy

Není tajemstvím, že mnoho lidí pociťuje únavu s určitou pravidelností. Ať to je v kanceláři, doma nebo kdekoli jinde, můžete se cítit opravdu mizerně a kvalitu vaší práce to poznamená. Únava se projeví na vašem fyzickém i psychickém stavu. Kdo trpí únavou...

 

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz