• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 125 hostů a žádný člen

Na pozadí masové alergie na arašídy může být arašídový olej z vakcín

Alergií na arašídy dnes v Americe trpí už více než milión dětí a velké procento z nich mívá natolik silné projevy, že s sebou musí neustále nosit injekční aplikátor s adrenalinem – to pro případ, že by se tento alergen nekontrolovaně objevil v jejich jídle. Podle všech dostupných záznamů však vyplývá, že před rokem 1900 neměl prakticky nikdo alergii na arašídy, a to i navzdory skutečnosti, že lidé je konzumují už celé věky. Z toho logicky plyne otázka, proč má tak mnoho lidí tuto alergii až dnes a odkud se takový potenciálně smrtící projev vlastně vynořil?

 

Dr. Tim O'Shea ve své knížce The Doctor Within dokazuje, že to jsou právě vakcíny, jež jsou odpovědné jak za nástup, tak i za zvyšující se výskyty alergie na arašídy. Velmi mnoho vakcín a zároveň i léků s antibiotiky totiž obsahuje neaktivní plnidla vyráběná z arašídového oleje. Důvodem je především jeho poměrně nenákladná výroba, takže se tento olej v čisté podobě stal široce využívaným právě jako plnidlo při výrobě vakcín. V masovém měřítku se tak začalo dít po roce 1960 a pokračuje to dodnes.

 

Role arašídového oleje jako spouštěče alergické epidemie, jakou můžeme dnes pozorovat všude kolem, nemůže být ale opomíjena. Jeho zavedení, počínající od počátku 20. století nakonec vyvolalo náhlou a velmi zřetelnou vlnu anafylaxe, jaká do té doby dosud nebyla pozorována. Anafylaxí je zde míněn obecný termín, používaný mj. i u alergických reakcí na potraviny. Tato se může projevovat těžkými a někdy až dramatickými reakčními projevy, k nimž mohou patřit křeče, záchvaty a dokonce i úmrtí.

 

Ukazuje se, že čím více arašídového oleje je využíváno k produkci vakcín a léků, tím častěji začíná populace trpět závažnými projevy potravinové alergie. Pro výrobce se stalo využívání této složky velmi výhodné, neboť u vakcín působí jako účinný konzervant i adjuvant. Avšak pro ty, kteří polykají léky nebo absolvují očkování vakcínami s tímto plnivem, to může znamenat vyvolání velmi závažné a trvalé alergie.

 

„I když se alergie na arašídy po roce 1980 už staly celkem běžnými, teprve o 10 let později byla zaznamenávána jejich skutečná epidemie,“ vysvětluje Dr. O'Shea ve své knížce a poukazuje zároveň na fakt, že stále se rozrůstající vakcinační program pro děti v USA může být dán do přímé spojitosti s šířením alergií na arašídy. „V období mezi lety 1980 až 1990 se prakticky zdvojnásobil počet aplikovaných vakcín a současně začaly být stále častěji popisovány případy přecitlivělosti s mnoha nebezpečnými reakcemi, které se občas stávaly až fatálními.“

 

Výrobci vakcín nemají povinnost uvádět jejich kompletní složení

 

Je důležité poznamenat, že v roce 1973, kdy ještě nebyly tak rozšířené alergie na arašídy, se prováděla studie zkoumající účinky arašídových složek ve vakcínách. Zanedlouho poté byla také publikována, avšak vládním rozhodnutím bylo stanoveno, že výrobci vakcín nemusí uvádět obsah plniva z arašídových složek ve vakcínách. To ale mělo velmi nepříznivý dopad: pediatři, rodiče ani nikdo jiný, kdo se chce vyhnout kontaktu s arašídovými výtažky, to už nemá umožněno.

 

„To, co dnes bývá uváděno v the Physicians Desk Reference, není u žádné vakcíny její úplné složení,“ dodává Dr. O'Shea. „Najednou se staly takovéto detailní informace patentově chráněné – výrobci prý musí být ochráněni. Jsou tak povinni uvádět pouze jejich obecný popis.“

 

Od té doby se alergie na arašídy staly ještě rozšířenější a závažnější a většina populace už vůbec neví, že se na tom podílí právě některé složky vakcín, které se i nadále skrytě používají při výrobě. Změní se to vůbec ještě někdy? Jedině pokud by si odpovědné vládní instituce a medicínské autority připustili toto pochybení, mohl by tento nesmírný medicínský podvod být odhalen a náležitě vyřešen.

 

Kompletní znění kapitoly o arašídových plnivech a vakcínách z knížky Dr. O'Shea najdete ZDE

 

Autor

Jonathan Benson
Přeložil: VaP
Zdroj: http://www.naturalnews.com/039192_peanut_oil_vaccines_allergies

 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Pět složek deodorantů, kterým se chcete vyhnout

Deodorant je neodmyslitelnou součástí toaletních potřeb, kterou vlastní většina lidí. Málokdo z nich si ale uvědomuje nebezpečí skrytá v účinných složkách těchto výrobků, a tak nadále aplikují potencionálně nebezpečné chemikálie do podpaží, jen aby zmírnili pocení a zápach.

 

Z popcornu do mikrovlnky se uvolňuje toxický plyn, který poškozuje plíce

Možná vás potěší, že máslová chuť popcornu do mikrovlnky skutečně pochází z látky nacházející se v másle, ale nemělo by. Tato chemikálie zvaná diacetyl je totiž tak toxická, že běžně ničí plíce pracovníků v továrnách na výrobu popcornu.Přoč byste se měli vyhnout kosmetice obsahující sodium lauryl sulfate

Sodium lauryl sulfate (SLS) je chemická pěnivá látka, které se dostává pozornosti kvůli své potencionální toxicitě. Nalézá se v mnoha výrobcích užívaných ke každodenní hygieně a péči o tělo. Patří mezi ně zubní pasta, šampon, pleťové mléko, mýdlo...

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz