• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 68 hostů a žádný člen

Odhalený podvod rakovinového průmyslu: téměř žádné „vědecké" studie se nedaří replikovat

Drtivá většina tzv. vědeckých studií zaměřených na výzkum rakoviny je nepřesných a potenciálně podvodných – tak zní závěr revize publikované v magazínu the Nature. Šokujících 88% z 53 „mezníkových“ studií o rakovině, jež byly publikovány v uznávaných časopisech za poslední 3 roky, se nepodařilo reprodukovat. Podle tohoto závěru to znamená, že výsledky studií jsou zjevně chybné.


Autor revize C. Glenn Begley, jenž dříve pracoval jako vedoucí výzkumu rakoviny u jednoho z největších výrobců léků – společnosti Amgen, tvrdí, že nebyl schopen replikovat závěry u 47 z celkem 53 prověřovaných studií. To naznačuje, že vědci uměle konstruují své závěry, aby přitáhli pozornost a získali publicitu, a nejde jim tolik o to, aby publikovali svá skutečná zjištění. Toto chování jim má napomoci ke stálému přílivu peněz z grantů, ale zároveň takto klamou veřejnost.

Vybral jsem především studie, o které se opírá farmaceutický průmysl, aby určoval zadání pro vývoj nových léků,“ řekl Glenn Begley o podvodných studiích. „Když ale hodláte vsadit milióny dolarů na výsledky zkoumání, potřebujete si být jistí, že je správné. Když jsme zkoušeli reprodukovat uváděné výsledky, přesvědčili jsme se, že není možné je přejímat v podobě, jak bývají předkládány.“

Glenn Begley však nemůže publikovat názvy studií, které se ukázaly jako falešné. Jelikož je už ale nyní patrné, že většina z nich je neplatná, dá se z toho vyvodit, že také většina moderních přístupů v léčbě rakoviny bude také chybná.

Už i dříve – v roce 2009 publikovali vědci z the University of Michigan's Comprehensive Cancer Center výsledky analýzy, která odhalila, že mnoho známých studií o rakovině je chybných. Dalo by se předpokládat, že jednou z primárních příčin chybných závěrů je konflikt zájmů. To vede k tendencím k upřednostňování takových „zjištění“, která prospívají více výrobcům léků než lidem (viz článek http://www.naturalnews.com/026314_cancer_research_studies.html).


I další publikovaný výzkum ostatních chorob se ukazuje být neplatný
Výše zmíněná revize z the Nature jen potvrzuje, co už dříve odhalil Dr. George Robertson z univerzity Dalhousie, který poukázal na obdobnou rozpornost v publikovaných vědeckých studiích o Parkinsonově chorobě a dalších neuro-degenerativních chorobách. Obdobně jako u rakoviny se ukazuje, že základní informace, podle kterých byly vyvíjeny příslušné léky, jsou nesprávné, neboť pochází z falešného výzkumu.

Rovněž vědci pracující pro lékového giganta - společnost Bayer se potýkají s obdobnými problémy i v jiných oblastech. Tento problém nastínili v roce 2011 v dokumentu s názvem Believe it or not (Věřte tomu nebo ne). Na základě jejich zkušeností velmi mnoho publikovaných dat, která byla využita pro vývoj nových léků, není možno opakovaně reprodukovat.

Vědecká komunita očekává, že tvrzení v předklinické studii může být bráno jako spolehlivé,“ konstatují Glenn Begley a jeho kolega Dr. Lee Ellis v jejich revizi. Každý publikovaný výzkum v nás navozuje přesvědčení, že na jeho závěry lze spoléhat. Bohužel tomu tak nemusí být vždy.

Ironické je, že jedinou věcí, kterou tito vědci zatím byli schopni v průběhu let reprodukovat, je výzkum ukazující, že velká část moderní vědy je nespolehlivá. Ať už bývá výzkum financován výrobci léků nebo z grantů řízených státními úředníky, tzv „zlatý standard“ vědy je tímto vyvrácen jako mýtus, neboť je ovládaný chamtivostí.


Autor

Jonathan Benson
Přeložil: VaP
Zdroj: http://www.naturalnews.com/035616_cancer_industry_scientific


Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Na pozadí masové alergie na arašídy může být arašídový olej z vakcín

Alergií na arašídy dnes v Americe trpí už více než milión dětí a velké procento z nich mívá natolik silné projevy, že s sebou musí neustále nosit injekční aplikátor s adrenalinem – to pro případ, že by se tento alergen nekontrolovaně objevil v jejich jídle.

 

Jak se dožít 110 let - co je důležité pro naše zdraví

Když někomu řeknete, že je vám už víc než 100 let, začne si hned představovat ty nejhorší věci a bude přesvědčený, že vedle postele máte na stolku plno lahviček s léky a že vaše zdraví rychle vyprchává. Jak by se jen mohlo stát, že starý pán...


Přoč byste se měli vyhnout kosmetice obsahující sodium lauryl sulfate

Sodium lauryl sulfate (SLS) je chemická pěnivá látka, které se dostává pozornosti kvůli své potencionální toxicitě. Nalézá se v mnoha výrobcích užívaných ke každodenní hygieně a péči o tělo. Patří mezi ně zubní pasta, šampon, pleťové mléko, mýdlo...

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz