• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 24 hostů a žádný člen

Smažením brambor se vytváří karcinogen zvaný akrylamid

Hranolky a chipsy jsou nezdravé nejen kvůli vysokému obsahu tuku, ale i kvůli samotnému procesu výroby, při němž se vytváří silný karcinogen přímo v bramborách.

Pečení, pražení nebo smažení jakýchkoliv škrobových potravin při vysokých teplotách způsobuje kombinování cukrů s aminokyselinami, a tím vytváří akrylamid. Jelikož všechny bramborové chipsy musí být připravovány ve vysokých teplotách a stejně tak smaží hranolky většina restaurací, aby mohly být podávány co nejdříve – je nutné, aby zdravá dieta obsahovala těchto produktů co nejmenší množství.

Ti, kteří se nebojí trochu více práce, si mohou hranolky připravit o něco zdravěji, a minimalizovat tak obsah akrylamidu. Brambory by měly být skladovány mimo ledničku, na chladném a tmavém místě, kde by ale teplota neměla být nižší než 8 °C, jelikož pak dochází ke sládnutí hlíz, které zvyšuje následnou tvorbu akrylamidu při tepelném zpracování. Před smažením je třeba brambory nakrájet, máčet ve vodě po 15-30 minut a následně osušit. Smažení by mělo probíhat při nízkých teplotách do té doby, než hranolky chytnou zlatavou barvu – nikoliv hnědou. 

Komerční výrobci někdy používají ke smažení stejný olej po celé týdny, čímž se do něj dostává extrémně vysoké množství akrylamidu. Pamatujte, že i když se akrylamid v jídle nachází, v seznamu ingrediencí ho zaručeně nenajdete.Dalšími významnými zdroji akrylamidu jsou: cigaretový kouř, káva, v níž se tento karcinogen tvoří již při pražení, a obilné produkty, např. u toastů platí stejná zásada jako u brambor – čím je upečete tmavší, tím více akrylamidu budou obsahovat. Akrylamid se začíná tvořit při teplotách nad 120 °C, a vaření potravin je proto v tomto ohledu naprosto bezpečné.Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Konzumace fluoridu vede k poškození mozku, ukazuje studie

Nová studie publikovaná v časopise Neurologia ukazuje, že trvalé vystavení a konzumace fluoridových preparátů, které se přidávají do vodovodní sítě, může způsobit vážné poškození mozku a nervové soustavy.

 

 

Jak poznat kávu bez mykotoxinů

Mykotoxiny jsou nebezpečné látky, které se v kávě vyskytují poměrně často. Na druhou stranu nabízí káva i některé pozitivní zdravotní účinky, pomáhá zlepšovat výkon a koncentrovat mysl. Jak tedy můžete pokračovat v pití kávy...


Řešení pro rakovinu se nalézá v rakovinných kmenových buňkách

Jsou to právě kmenové buňky, které řídí růst a šíření rakoviny. Abyste dokázali léčit rakovinu, musíte dokázat proměnit rakovinné kmenové buňky zpátky na normální. To může být provedeno jen tehdy, když se v těle vytvoří vhodné vnitřní prostředí. 

 

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz