• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 65 hostů a žádný člen

Jak poznat kávu bez mykotoxinů

Mykotoxiny jsou nebezpečné látky, které se v kávě vyskytují poměrně často. Na druhou stranu nabízí káva i některé pozitivní zdravotní účinky, pomáhá zlepšovat výkon a koncentrovat mysl. Jak tedy můžete pokračovat v pití kávy bez požívání nebezpečných mykotoxinů? Jednoduše, buďte vybíraví. 

Proč jsou mykotoxiny tak špatné?
Jde o druh plísně, který se vytváří na sušených kávových bobech. Jakmile se na ně mykotoxiny jednou dostanou, účastní se celého procesu jejich úpravy od drcení až po pražení, a mohou tak snadno skončit až ve vašem šálku kávy.

Plíseň není něco, čeho bychom se měli vždycky obávat. Existují některé druhy (např. houby), které jsou nedílnou součástí vyvážené stravy, avšak zrovna mykotoxiny k nim nepatří, jelikož mají některé negativní vedlejší účinky.

První a nejdůležitější z nich je, že se zkrátka po vypití kávy s mykotoxiny nebudete cítit ani zdaleka tak dobře jako po vypití šálku bez nich. Tyto látky jsou navíc schopny způsobovat nemoci, jež mohou zasáhnout játra, ledviny, hladkou svalovinu a trávicí trubici.

Jak tedy najít kávu bez mykotoxinů?
Pokud se budete držet následujících tipů, můžete si v klidu dát šálek kávy bez ohrožení vašeho zdraví.

1Pijte kávu, která prošla tzv. „mokrou metodou“. Mykotoxiny se většinou vytvářejí během procesu sušení, a u mokrých bobů je tak mnohem menší šance na jejich výskyt než u těch suchých.2Nepijte kafe bez kofeinu. Kofein totiž chrání kávové boby před plísněmi a dokáže zabránit šíření mykotoxinů.3Dejte přednost arabice před robustou, jejíž plody sice mají více kofeinu, ale obsahují rovněž více mykotoxinů.4Berte v úvahu prostředí, ve kterém je káva pěstována. Například koupí kávy ze Střední Ameriky můžete výrazně omezit výskyt toxinů, jelikož ve větších nadmořských výškách jsou plísně méně náchylné k šíření.5Vyhýbejte se směsím více druhů kávy. Ačkoliv mohou chutnat dobře, lze jen těžko určit, odkud jednotlivé odrůdy pocházejí. Proto dávejte přednost kávě pěstované v konkrétní oblasti před „anonymními“ produkty známých výrobců.6Pára dokáže rozkládat toxiny, takže pokud všechno ostatní selže, objednejte si Americano.
Mykotoxiny sice mají některé negativní účinky na zdraví, káva může mít ale i určité zdravotní přínosy. Trik je v tom najít si takovou, po které se budete cítit skvěle a nikoliv sešle. 

Pro mnoho lidí představuje pití kávy důležitou část dne, a to z různých důvodů. Počínaje zdravím až po získávání energie, pití kávy může být důležitým každodenním rituálem. Avšak jak je vysvětleno výše – pouhá značka bio ještě nemusí zaručovat ten nejzdravější nápoj – při výběru je třeba brát v úvahu více hledisek.Tento článek má sloužit pouze jako návod k výběru kvalitní kávy pro ty, kteří se bez ní nedokážou obejít. V žádném případě nemá nabádat k začátku pití kafe a už vůbec ne k jeho pití ve větší míře. I přes nové výzkumy, které ukazují některé pozitivní vlivy kávy na lidské zdraví, je tento nápoj stále vysoce kontroverzní, a to hlavně kvůli obsahu kofeinu, jenž mj. zabraňuje absorpci některých minerálů a lze si na něm velmi snadno vypěstovat závislost.Autor

Alex Malinsky alias RawGuru
Přeložil: Honz4
Zdroj: http://www.naturalnews.com/034063_mycotoxins_coffee


Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Cvičení pět Tibeťanů pro dlouhověkost

Pět Tibeťanů je specifická sekvence jógických pozic, jejichž cvičení je údajně klíčem k dlouhověkosti. Podle legendy byla tato sestava vytvořena Tibetskými mnichy v Himalájském klášteře a poté byla rozšířena do světa plukovníkem Bradfordem z Britské armády.

 

Téměř všechny klinické testy léčiv jsou vědecky neplatné kvůli vlivu mysli; z vědeckých metod farmaceutického průmyslu zůstalo jen zbožné přání

Nová studie publikovaná magazínem Science Translational Medicine ukázala, že mnoho léků funguje pouze proto, že to lidé očekávají, nikoli proto, že by tyto léky vyvolaly v lidském těle jakýkoli reálný" chemický účinek.


Jak poznat kávu bez mykotoxinů

Mykotoxiny jsou nebezpečné látky, které se v kávě vyskytují poměrně často. Na druhou stranu nabízí káva i některé pozitivní zdravotní účinky, pomáhá zlepšovat výkon a koncentrovat mysl. Jak tedy můžete pokračovat v pití kávy...


Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz