• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 46 hostů a žádný člen

Dehydratace a alergie: 6 snadných kroků k doplnění tekutin

Příznaky alergie jako plný nos, slzící oči a kýchání mě provázely celý můj život. Během alergické sezóny jsem se cítila mizerně. Po mnoha letech plných testů, změn v jídelníčku a užívání přírodních léčiv jsem se smířila s tím, že na alergie nejspíš budu trpět do konce života - neměla jsem totiž v úmyslu brát léky. Tak jsem se naučila zvládat alergie především pomocí stravy a přírodních doplňků.

 

Naděje pro alergiky
Dobrou zprávou a nadějí pro ostatní alergiky je fakt, že mé symptomy před pár lety "náhodou" zmizely a do dnešního dne se nevrátily. Nyní si uvědomuji, že mé řešení může pomoci mnoha dalším - tím řešením je voda.

I když jsem si dříve uvědomovala význam konzumace vody, ať jsem pila kolik jsem mohla, zdálo se, že tělo mělo stále nedostatek. Má pokožka byla suchá a ústa jsem měla často vysušená. Zní to povědomě?

Studie odhadují, že 75% současné populace trpí škodlivými zdravotními následky připisovanými chronické dehydrataci. S ohledem na to se domnívám, že jsem byla po mnoho let (již od dětství) dehydratovaná a mé tělo bylo ve vážném režimu pro "období sucha". 

Dehydratace a reakce na histamin
Jaké je tedy spojení mezi dehydratací a alergiemi?

Alergie jsou způsobené reakcí histaminu v našem těle. Z toho důvodu většina lidí obvykle sáhne po volně prodejných antihistaminikách ke zmírnění příznaků. Bohužel antihistaminika pouze překryjí původní problém a často se po určitém čase projeví škodlivé následky jejich používání.

Otázka, kterou by si měli všichni alergici pokládat, tedy zní: "Co způsobuje reakci histaminu přiřazovanou k alergiím?"

V knize Water: for Health, for Healing, for Life (Voda: pro Zdraví, Léčení, pro Život; nepřeložena do češtiny, pozn. překl.) autor Fereydoona Batmanghelidj uvádí:

Histamin je důležitý neurotransmiter, který má v první řadě za úkol regulovat pocit žízně pro zvýšení příjmu vody. Mimo to stanovuje přídělový systém pro distribuci vody v těle, které se potýká s jejím nedostatkem.

Když je tělo dehydrované, tvorba histaminu se znatelně zvýší. Primárním úkolem histaminu je dohlížet na to, že dostupná voda je uchována pro životně důležité funkce. Zvýšení produkce histaminu tudíž není problémem, je to další z důmyslných přizpůsobení pro přežití, kterými naše tělo vládne.

Dehydratace má vliv také na produkci protilátek

Aby toho nebylo málo, "období sucha" vytvářejí v našem těle řetězovou reakci dalších událostí, které ovlivňují celou řadu tělesných funkcí, mezi něž patří i potlačení tvorby protilátek. To znamená, že tělo zkrátka nebude tak dobře vybaveno pro boj se škodlivými útočníky, jakými jsou pyly a ostatní antigeny.

Když je pylová sezóna v plném proudu, naše oči přicházejí do styku s pylovými činiteli a vysušené tělo postrádá protilátky k přiměřené neutralizaci pylu. Proto musí slzotvorné žlázy pracovat přesčas a vyplachovat pyl pryč od citlivých membrán.

Reakce histaminu a potlačení tvorby protilátek jsou jen dva z mnoha způsobů, kterými tělo reaguje na nedostatek vody. Samozřejmě se nesnažím říci, že dehydratace je jedinou příčinou alergií, ale pevně věřím, že je tou hlavní. A v mém případě, rehydratace mého těla byla jediná věc, která skutečně fungovala.

6 snadných kroků k doplnění tekutin ve vašem organismu
Následující opatření jsou snadná a levná. Nenechte se však mýlit - pokud chcete dát vodě skutečně šanci, doporučuji vám přísně se řídit následujícími pokyny alespoň 3 měsíce. Jinými slovy: nejde o snadnou a rychlou nápravu.

Pokud vaše tělo strádalo kvůli nedostatku vody mnoho let, nebude ochotné rázem uvěřit, že sucho skončilo. Pro ilustraci si představte zalévání vyprahlé pouštní zeminy. Zpočátku po ní voda stéká, jako by se jednalo o beton. Pokud však v zavlažování pokračujete, hodinu co hodinu, den co den, trocha vody se časem začne vstřebávat skrze praskliny a půda začne měknout.

Věřím, že stejné je to u lidí. Zpočátku voda naším tělem také pouze "proteče", což bude mít za následek zvýšenou potřebu močit. Ale vydržte! Časté močení časem ustoupí a tělo začne vodu vstřebávat a lépe využívat na buněčné úrovni.

 

 

1Pijte vodu místo jiných tekutin.

Domnívám se, že hlavní příčinou tak rozsáhlé dehydratace je fakt, že jsme se nechali zlákat k pití ostatních tekutin (především slazených) místo vody. Vodu tělu nic nenahradí! Pamatujte: kofein a alkohol tělo dehydratují, takže se jim snažte vyhýbat. Pokud je během rehydratačního období přeci jen vypijete, budete potřebovat sklenici nebo dvě vody navíc jen k tomu, abyste získali zpět to, o co přijdete.

 

2Pijte denně dostatek vody.

Aby mohlo tělo doplnit tekutiny, musíte vypít alespoň 1/2 unci vody na jednu libru vaší hmotnosti. Například při váze 180 liber byste měli vypít alespoň 90 uncí vody za den (přibližného výsledku, kolik vody vypít denně v litrech, dosáhnete vydělením vaší tělesné váhy v kilogramech číslem 30,5; pozn. překl.). Pokud cvičíte či se nacházíte v teplém klimatu, měli byste příjem tekutin zvýšit v závislosti na tom, kolik vypotíte, jak dlouho cvičíte a jak vysoká teplota zrovna je.

 

3Příjem tekutin si měřte a zaznamenávejte.

Vím, že mnozí budou chtít tenhle krok ošidit, ale jde o jediný spolehlivý způsob k určení množství tekutin, které jste skutečně vypili. Často slýchám, že lidé pijí "dostatek vody". Teprve když si to opravdu změří, většina je překvapena, protože množství je mnohem menší, než si mysleli. Co můžu doporučit je k pití používat litrovou sklenici/láhev, sledování příjmu vody v takovém množství je mnohem snazší, než počítání skleniček. Co vypijete si zapisujte alespoň 2 týdny dokud nezískáte správný cit pro to, zda pijete dostatek vody.

 

4Vodu si filtrujte

Spíše než kohoutkovou, kupovanou lahvovou či demineralizovanou vodu (získanou reverzní osmózou či destilací) doporučuji k pití vysoce kvalitní filtrovanou vodu. Jsem přesdvědčena, že za tak náhlou úlevu od alergií vděčím konzumaci filtrované a ionizované vody. Ionizační proces (elektrolýza) mění strukturu vody, takže působí mnohem účinněji při hydrataci našeho organismu. Ovšem i obyčejná kohoutková voda, která byla zbavena znečišťujících látek, ale stále obsahuje přirozeně se vyskytující minerály, za čas tělu dodá dostatek hydratace a nenaruší elektrolytickou rovnováhu vašeho těla.

 

5Příjem tekutin si rozvrhněte na celý den.

Tělo dokáže naráz vstřebat jen okolo 0,3 až 0,5 litru. Nejdůležitější je pít především po ránu, ihned po probuzení. Jakmile vstanete, rovnou vypijte půl litru. (Můžete vymáčknout čtvrtinu citronu pro lepší čistící účinek). Počkejte 20 až 30 minut a pokud můžete, ještě před snídání vypijte další půllitr. Během jídla pouze usrkávejte malé množství vody o pokojové teplotě. Příjem vody by měl probíhat hlavně mezi jednotlivými jídly, aby nedocházelo k ředění trávících šťáv.

 

6Přidejte do vody kvalitní sůl.

Když zvýšíte příjem vody popisovaným způsobem, budete muset nejprve také zvýšit příjem soli, abyste nahradili množství sodíku ztraceného častějším močením. Sůl je navíc sama o sobě přírodním antihistaminikem. Doporučuji přidání buďto himálajské (u nás lehce k sehnání, pozn. překl.), keltské nebo mořské soli (ne však klasické průmyslově zpracované soli). Přidejte zhruba čtvrtinu čajové lžičky na litr vody. Taky neublíží zauvažovat o nějakém multiminerálním doplňku stravy pro zajištění elektrolytické rovnováhy.


Zřeknutí se odpovědnosti: Pokud berete léky nebo vám byl diagnostikován specifický zdravotní problém, měli byste se vždy poradit se svým lékařem či jiným profesionálem ohledně změn v jídelníčku, do čehož patří i zmíněné zvýšení příjmu vody a soli.Autor
Nancy Hearn
Přeložil: Sonnak
Zdroj: http://www.naturalnews.com/032624_allergies_hydration...
 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Jak se dožít 110 let - co je důležité pro naše zdraví

Když někomu řeknete, že je vám už víc než 100 let, začne si hned představovat ty nejhorší věci a bude přesvědčený, že vedle postele máte na stolku plno lahviček s léky a že vaše zdraví rychle vyprchává. Jak by se jen mohlo stát, že starý pán...


Magic TV: Bioenergetické uvolnění s Elliottem Hulsem

Vážení přátelé, dneškem počínaje se budete na našich/vašich stránkách setkávat s novým médiem. Přinášíme vám první z doufejme že dlouhé řady přeložených videí. Omluvte hned takhle na startovní čáře několik peprnějších výrazů, ale k Elliottu Hulsovi upřímnost zkrátka patří...

 

Přoč byste se měli vyhnout kosmetice obsahující sodium lauryl sulfate

Sodium lauryl sulfate (SLS) je chemická pěnivá látka, které se dostává pozornosti kvůli své potencionální toxicitě. Nalézá se v mnoha výrobcích užívaných ke každodenní hygieně a péči o tělo. Patří mezi ně zubní pasta, šampon, pleťové mléko, mýdlo...

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz