• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 36 hostů a žádný člen

Horečky se nebojte, radši se z ní radujte

Jedním z největších omylů ve zdravotní péči je úloha horeček. Kvůli nepochopení se jich většina rodičů obává, místo aby je měli rádi a respektovali je. Horečka je totiž jedním z nejúžasnějších a nejsložitějších léčebných mechanismů těla.Jako přesný průběh symfonie, i horečka se rozezní pouze tehdy, když se objeví potřeba povzbudit reakci imunitního systému při přítomnosti cizí látky v těle, zničit invazivní organismy a napomoci obnovení dobrého zdraví. Ve studii z roku 2011 vyslovila Americká akademie pediatrů obavy, týkající se potřeby porozumění faktu ze strany rodičů, že horečka sama o sobě neohrožuje zdraví jejich dítěte. Naopak, je blahodárná a hlavním cílem léčby by mělo být poskytnutí úlevy, spíše než snižování horečky za každou cenu.

 

Dříve se horečky respektovaly a jejich účel byl známý. Lidé věděli, že horečka nejdřív stoupne, aby vzápětí začala klesat, jako vlna mířící na pobřeží. V dnešní době se bez znalosti a pochopení jejího průběhu většina lidí snaží okamžitě potlačit její průběh pomocí antipyretik a dalších prostředků snižujících teplotu, jako jsou acetaminofen nebo ibuprofen. Antipyretika dokážou rychle srazit horečku, ale tím utlumí i tělo, zabrání ve správném fungování imunitního systému a tím paradoxně pomůžou invazivnímu organismu  přežít a potencionálně způsobit rozvoj chronického onemocnění.


Antipyretika jsou velmi často nesprávně používána, špatně předepisována a také nadměrně dávkována. Polovina rodičů považuje již teplotu pod 38 °C za horečku a čtvrtina pečujících už tehdy podá antipyretika - ještě než teplota opravdu dosáhne hořečnatého stavu. Ještě více znepokojující je fakt, že 85% rodičů se přiznalo, že nemocné děti budí, aby si antipyretika mohly vzít. 80% dětských doktorů se proti takovému postupu ohrazuje. Léčení, které v těle při spaní probíhá, totiž silně převyšuje touhu po jednoduchém snížení horečky.


Novodobá medicína nás bohužel odvedla dál od našich vlastních těl. Jelikož se zaměřuje pouze na léčení příznaků, pacienti očekávají okamžité účinky. To je ještě znatelnější v případě, když se milující rodiče bojí o své děti. Léčení příznaků bez léčení příčiny lze přirovnat k vyndání baterií z hlásiče požáru, zatímco dům pohlcují plameny. Je zcela nezbytné naučit rodiče i děti, aby řádně naslouchali a správně tlumočili znamení, která tělo poskytuje, místo aby se soustředili na jejich odstranění.


Horečka je váš kamarád, nikoli nepřítel

O horečce začínáme mluvit až ve chvíli, kdy teplota naměřená v ústech překročí 38 °C. Většinou sama odezní a trvá jen krátkou dobu. Neexistují důkazy o tom, že by horečka zhoršovala průběh nemoci nebo způsobovala dlouhotrvající poruchy nervové soustavy. Je důležité pochopit, že horečka sama o sobě není žádná nemoc, ale spíše příznak hlouběji se nacházející nerovnováhy.


Jako lidská stvoření chceme přežít. To je pravda ve všech rovinách. Mentálně, fyzicky, fyziologicky i biologicky fungujeme tak, abychom hájili život. Jakmile tomu porozumíme, je snazší pochopit fakt, že horečka je fyziologický proces, který tělo používá k boji s infekcí, čímž hájí přežití a život. Když se původce nemoci (virus, bakterie apod.) dostane do těla, do mozku jsou odeslány signály se zprávou, aby se zvedla hypotalamická „hranice“. To v podstatě na několik dní zvýší regulátor teploty, aby byl původce nemoci zničen. Signály můžou přijít díky toxinům, které bakterie tvoří, nebo jako odpověď těla na přítomnost vetřelce, jako je například tvorba cytokinů, chemických zprostředkovatelů, makrofágů nebo tvorba protilátek. Vzestup teploty také zlepšuje funkci imunitního systému, protože zrychluje odezvu enzymů, zvyšuje množství tvořených neutrofilů a šíření lymfocytů. Rozpálení slouží k ochraně dané oblasti, zamezení rozšíření infekce a zahájení hojivého procesu.

 

Situaci je nutné konzultovat s vaším naturopatem či lékařem ve chvíli, kdy teplota překročí 38,8 °C nebo pokud horečka trvá déle než tři dny; také v případě, že má za následek větší nesnáze jako potíže s dýcháním, ztuhnutí šíje, křeče a také pokud máte jakékoli další pochybnosti. Řádné doplňování tekutin a elektrolytů je nezbytné pro podporu vašeho těla v takové situaci.


Autor

Lindsay Chimileski
Přeložil: Sonnak
Zdroj: http://www.naturalnews.com/034686_fever...


Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Další padouch v kosmetice aneb nová látka způsobující „epidemii“ kožních alergií

Parabeny, ftaláty, hliník, olovo – seznam dobře známých kosmetických celebrit, od kterých se už mnoho z vás drží v uctivé vzdálenosti. Nyní si do něj můžete přidat další. Jmenuje se methylisothiazolinon nebo také zkráceně MI a je to skutečně kanón.

 

Základy zdraví: vše o GMO

Molekulární vědci pracující v laboratořích firmy Monsanto, gigantické americké biotechnologické společnosti, spojují geny rostlinných sazenic s nebezpečnými pesticidy a herbicidy, aby rostliny ochránili před hmyzem. Většina potravin prodávaných...


Distress – prvořadá psychická i emoční příčina rakoviny

Jak je možné žít životem bez stresu a zabránit tak vzniku rakoviny a dalších zdravotních problémů? Lze to dokázat tím, že se naučíte ovlivňovat hladiny stresového hormonu kortizolu a tím, že na mentální nebo emoční stres ve svém životě získáte náležitý nadhled.


Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz