• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 70 hostů a žádný člen

Kritický faktor, který může zhoršovat zdravotní stav poloviny populace

 Americký úřad pro zdraví a lidské zdroje (The Department of Health and Human Resources) nedávno zveřejnil svůj odhad, že až polovina Američanů  užívá nejméně jeden lék předepsaný lékařem.


Lékař ani lékárník však ve většině případů neupozorňují pacienta na to, že užívání předepsaného léku  může způsobovat někdy i významný nutriční deficit.


Takový stav pak bývá v naší společnosti jedním z hlavních faktorů pro vznik nemocí. Mezi rozhodující činitele pro vznik nutričního deficitu patří stravování, věk a užívané léky – ať už předepsané nebo volně kupované. A je to právě vliv léků, který je zřejmě nejvíce přehlíženým a ignorovaným problémem, jenž pomalu masově ochromuje naše zdraví.

Vedle extrémních nutričních deficitů, které mohou způsobovat nemoci jako je beriberi, struma nebo kurděje, probíhají ty mírnější nepozorovaně a nakonec vedou k mnoha nemocem a potížím, jako jsou např. kardivaskulární choroby, poruchy spánku, únava, neschopnost zhubnout, premenstruální syndrom, deprese a další.

Odčerpání důležitých složek výživy z těla bývá častým projevem u téměř všech medikací. Skutečnost je taková, že mezi 50 nejčastěji předepisovanými léky v USA v roce 2009 jich více než 80% souvisí s nutričním deficitem vyvolaným dlouhodobým užíváním. Tento problém je ovšem ještě závažnější než by se zdálo, protože náprava takového stavu nebývá snadná.

Jakmile tělu schází vitamíny, minerály, enzymy nebo aminokyseliny, začíná slábnout. To vyvolává náchylnost k mnoha nemocem, selháním a zdravotní stav se všeobecně zhoršuje.

Autoři zprávy s názvem The Nutritional Cost of Drugs říkají: „Mnoho vedlejších účinků léků může být vztahováno k nutričním deficitům. Dochází k nim často i proto, že léky jsou užívány příliš dlouho. Když teď byla tato informace vynesena na světlo, mají poskytovatelé zdravotní péče profesní odpovědnost, aby získali vědomosti o nutričních deficitech vyvolávaných užíváním léků. Jen tak budou moci dávat zákazníkům nebo pacientům kvalifikované rady.“

Proč ale není tato odpovědnost brána vážněji?

Hlavní příčina zřejmě spočívá v tom, že tato problematika nebývá adekvátně vyučována v rámci konvenčního vzdělávacího modelu na lékařských univerzitách. To ale mívá za následek, že zdraví lidí užívajících léky je zbytečně ohrožováno – takto vznikající potíže je ale v počátcích možné snadno léčit nebo jim předcházet.

Jedny z nejvýznamnějších léků způsobujících nutriční deficit jsou přípravky obsahující statiny. U tohoto druhu léků se ukázalo, že způsobují především deficity koenzymu Q10, což je významný antioxidant a složka velmi potřebná pro zdravé svalstvo, pro tvorbu buněčné energie a podporující imunitní systém. Pokud takovýto stav není náležitě korigován, vystavují se pacienti vážným rizikům.

 Je proto velmi důležité zajímat se nejen o vedlejší účinky a interakce užívaných léků, ale také o nutriční deficity, které mohou způsobovat.Autor

Robert Kress RPh CCN
Přeložil: VaP
Zdroj: http://www.naturalnews.com/033245_degenerative_disease...


Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Jak porazit rakovinu s pomocí jmelí

Období, kdy si ozdobíme byt jmelím je už téměř tady - a s ním také souvisí konání 5. mezinárodního sympozia o jmelí v Německu. Jeho hlavním programem bylo zrekapitulovat poslední zkušenosti terapie rakoviny s pomocí jmelí.Naše zdraví: jakou roli v něm hraje glutaman sodný?

Glutaman sodný, v Evropě označovaný jako E621 a v Americe jako MSG (monosodium Glutamate) je koncetrovaná sůl, přidávaná do jídel, aby zvýraznila jejich chuť i vůni. Tato sůl pochází z kyseliny glutamové, jež patří mezi aminokyselinyZe záhadné smrti dcery viní rodiče vakcínu Gardasil

Tvrzení rodičů dívky z Nového Zélandu, že vakcína zaměřená na prevenci rakoviny děložního čípku způsobila její smrt, bylo výzkumníky z Aucklandské Univerzity zavrhnuto jako „překroucená pseudověda“.

 

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz