• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 68 hostů a žádný člen

Překvapivé zjištění: více než 75% medu v obchodech není pravým medem

Pouze to, že známé sklenice s medvědem v obchodech nesou označení „med“, ještě neznamená, že uvnitř obsahují skutečný med. Jedno z důkladnějších šetření, prováděné organizací Food Safety News (FSN) zjistilo, že velká většina produktů z medu prodávaná v obchodech, velkoobchodech nebo v restauracích, neobsahuje žádný rostlinný pyl - a to znamená, že nejde o skutečný med.

Do tohoto zkoumání byl zapojen i Vaughn Bryant - jeden z předních odborníků na med a ředitel the Palynology Research Laboratory na Texaské univerzitě A&M. V rámci tohoto šetření bylo analyzováno více než 6O výrobků označovaných jako med, které byly zakoupeny v deseti státech USA nebo v oblastech Columbie.

V. Bryant došel ke zjištění, že 76% vzorků „medu“, zakoupených ve významných prodejních řetězcích Kroger a Safeway a 77% vzorků od velkododavatelů Sam's Club a Wal-Mart neobsahovalo vůbec žádný pyl. A ještě horší bylo zjištění, že vzorky „medu“ obstarané ze sítí obchodů Walgreens a CVS nebo z řetězců rychlého občerstvení McDonald's a KFC, vykazovaly až 100% absenci obsahu pylu.

Z čeho jsou tedy takové falzifikáty vlastně vyráběny? To je těžké říci s naprostou jistotou, neboť právě pyl je klíčovou složkou, která dokládá pravost i původ medu. Podle FSN je většina tohoto falešného medu zřejmě tajně dovážena z Číny a mohla by dokonce být i kontaminována antibiotiky nebo jinými cizorodými látkami.

Kvalitu zakoupeného medu lze ověřit jednoduchým testem. Stačí ho trochu nalít do sklenice s vodou, a když se začne rozpouštět, ještě než dorazí na dno, je s nejvyšší pravděpodobností ředěný škrobovými sirupy.


Většina běžných výrobků z medu prošla nelegální ultrafiltrací, aby se potlačila jejich pravá povaha

Podle zjištění FSN je chybějící pyl ve většině běžně prodávaných „medů“ důsledkem průmyslového zpracování metodou tzv. ultrafiltrace. Tento proces sestává z intenzivního ohřátí a protlačení skrz extrémně jemné filtry a tento meziprodukt bývá určitým způsobem ještě dále znehodnocován, než se ocitne v regálech obchodů.

Americká vládní agentura pro schvalování potravin a léků (The US Food and Drug Administration - FDA) však naštěstí i nadále zachovává svůj postoj a tvrdí, že produkty z medu, které prošly procesem ultrafiltrace, nejsou ve skutečnosti žádným medem. Tato organizace ale bohužel zároveň odmítá udělat cokoliv, co by zastavilo toto nelegitimní zaplavování severoamerického trhu pouhými náhražkami přírodního medu. Navíc ještě brání i tomu, aby byl zaveden národní regulační standard pro ověřování kvality medu.

Metoda ultrafiltrace eliminuje a ničí všechny léčivé vlastnosti medu

I navzdory tomu, že mezi falešnými medovými produkty se v průběhu testování FSN našel i skutečný med, odstraňování pylu a dalších choulostivých složek s pomocí ultrafiltrace dělá z většiny z nich léčivě neúčinný prostředek. Přírodní med je potravinou podporující zdraví, která dokáže ulevovat při žaludečních problémech, chudokrevnosti, alergiích nebo jiných zdravotních potížích. Naproti tomu med po ultrafiltraci není ničím víc, než je zdraví škodlivý rafinovaný cukr nebo kukuřičný sirup.

Dobrou zprávou naopak je, že všechny ostatní medové produkty, které FSN testovalo na farmářských trzích, ve sdruženích pro výrobu potravin nebo v síti prodejen zdravé výživy (Trader Joe's nebo Whole Foods), obsahovaly jak pyl, tak i celou řadu antioxidantů a ostatních výživných složek. Místní včelaři jsou dalším výborným zdrojem, kde můžete koupit přírodní, nezpracovaný a skutečný med.


Kompletní zprávu o kvalitě medu, vydanou FSN naleznete zde


Testování českého medu se v posledních letech věnoval např. týdeník Euro, server Idnes nebo Testoviny České televize. Z testů lze usuzovat, že kvalita medu prodávaného v českých obchodech je o něco málo lepší než toho v USA, avšak i zde lze koupit mnoho medů starých, degradovaných zahříváním nebo ředěných škrobovými sirupy. Vyplatí se proto vyhledat místního včelaře nebo kupovat výrobky s certifikátem Český med – pro jehož získání je třeba splnit podmínky mnohem přísnější než ty pro prodej medu v Evropské unii.


Autor

Ethan A. Huff
Přeložil: VaP
Zdroj: http://www.naturalnews.com/034102_honey_consumer_alert


Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Léčba rakoviny nitrožilním podáváním vitamínu C - poslední klinické úspěchy

Využívání nitrožilní aplikace vitamínu C k léčbě rakoviny nabývá ve světě stále větší popularitu a pokračující výzkum jen potvrzuje její účinnost. Poslední kohortová studie z Německa je další z těch, které dokládají, jak vitamín C významně zlepšuje kvalitu života...


Kvalitu svého spánku můžete zlepšit tím, že se budete budit přirozeně

Člověk, jak se zdá, není stavěn na to, aby se probouzel nenadále, ve tmě, hlukem, náhlým zvoněním, pípáním nebo zvuky podobnými siréně. Naši předkové se totiž každodenně probouzeli přirozeně a jemně, současně s vycházejícím sluncem.


Pět složek deodorantů, kterým se chcete vyhnout

Deodorant je neodmyslitelnou součástí toaletních potřeb, kterou vlastní většina lidí. Málokdo z nich si ale uvědomuje nebezpečí skrytá v účinných složkách těchto výrobků, a tak nadále aplikují potencionálně nebezpečné chemikálie do podpaží, jen aby zmírnili pocení a zápach.

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz