• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 39 hostů a žádný člen

Chemikálie z fastfoodových obalů se dostávají až do krve

Chemikálie, kterými jsou potaženy fastfoodové obaly, se snadno dostávají až do lidské krve – tvrdí to studie provedená na University of Toronto, která byla publikována v časopise Environmental Health Perspectives.

Mastné jídlo, jako například fast food nebo popcorn určený do mikrovlnky, je často baleno do papíru nebo kartónu potaženého skupinou látek zvanou jako polyfluoroalkyl phosphate esters (PAPs), které zabraňují proniknutí vody a mastnoty přes obal. Předchozí výzkum stejného týmu potvrdil, že se tyto látky mohou dostat z obalu až do jídla, a tím pádem i do lidského těla. To vyvolává obavy zejména proto, že je tělo dokáže metabolizovat do vysoce toxické skupiny látek zvané perfluorované karboxylové kyseliny (perfluorinated carboxylic acids = PFCAs). 

Nechvalně známá je především kyselina perfluorooktanová (PFOA známá také jako C8), která slouží jako aktivní složka teflonu. PFOA a další PFCA jsou spojovány s mnoha zdravotními problémy, například se změnami cholesterolu a pohlavních hormonů. Studie prováděné na zvířatech ukázaly, že PFCA vytváří nádory a dokonce způsobují smrt kojenců.

„PFOA používaná v nepřilnavých pánvích (nádobách na rychlé občerstvení, kobercích, nábytku a mnoha dalších věcech určených pro domácnost) se hromadí v pupeční šňůře a brzdí růst dětí a jejich mozkový vývoj, ukazují dvě nové studie publikované v prestižním magazínu Environmental Health Perspectives (srpen 2007).“ poznamenává Andreas Moritz v knize Timeless Secrets of Health & Rejuvenation.

„Děti s nejvyšší koncentrací PFOA v pupeční šňůře se rodí lehčí, hubenější a s menším obvodem hlavy než ostatní.“

V nové studii byly krysy vystaveny PAPs a výzkumníci potvrdili, že je krysy metabolizovaly na PFOA.

Tento objev je důležitý, protože bychom rádi kontrolovali vystavování lidského těla chemikáliím, což je ale možná pouze v případě, že porozumíme zdroji tohoto vystavování.“ řekl badatel Scott Mabury. 

Poznamenal také, že výsledky vyvrací pokusy „dávající vystavování chemikáliím za vinu kontaminaci životního prostředí, která vznikla z používání chemikálií v minulosti, místo aby vinily používání chemikálií současně vyráběných.“


Autor

David Gutierrez
Přeložil: Honz4
Zdroj: http://www.naturalnews.com/034578_fast_food_wrappers_chemicals


Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Ženy s vyšším cholesterolem žijí déle a méně často je postihují infarkty a mrtvice

Pokud vám diagnóza „vysoký cholesterol“ zní jako rozsudek smrti, stali jste se nejspíše obětí cholesterolové propagandy. Domněnka, že nižší cholesterol je lepší, je běžná, ovšem nový výzkum ukazuje přesný opak.


Pití vody během jídla může narušit trávení

Mnozí s nás už jsme to slyšeli snad stokrát: vypij denně osm sklenic vody, abys zůstal zdravý a hydratovaný. Avšak i když hydratace bývá pro naše zdraví opravdu důležitá, pokud do sebe nalijete veškerou vodu současně s jídlem, může to mít ve skutečnosti...

 

 

Úlevu při bolesti v zádech lze najít přirozenou cestou – inverzní terapií

Velká část dnešní populace v této době trpívá nějakou formou bolesti v zádech. Zatímco klasičtí lékaři neváhají s doporučováním operací, které mají napravovat poškození a ulevit od bolesti, způsobované poškozenou meziobratlovou ploténkou, je dobré si uvědomit...


Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz