• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 31 hostů a žádný člen

Vyhrajte nad kocovinou přírodními prostředky

Ačkoli většina lidí o svátcích jí a pije až k prasknutí, kocovinu nemá rád nikdo. Pokušení ale čeká doslova za každým rohem a navíc se kocovina netýká pouze těch, kdo pijí alkohol. Přejídání může stejně tak způsobit stav, kdy jste v letargii a nemůžete se ani hnout. Celá škála přírodních prostředků oplývá schopnostmi, díky kterým tyto problémy vyletí komínem hned po Santovi. 

Mandle

Vyhněte se kocovině tím, že sníte 6 – 12 mandlí ještě před pitím alkoholu. Původní obyvatelé Severní Ameriky tvrdí, že tak budete chráněni před intoxikací.

Voda

Pití vody je nejlepší lék na kocovinu a její střídání s alkoholickým nápojem vám pomůže kocovině předcházet. Perlivá voda s trochou citrónu nebo limetky dokáže obstojně nahradit koktejl a zabránit ztrátě tekutin spojené s pitím alkoholu. Vypití sklenice nebo dvou před spaním zase pomáhá předejít dehydrataci.

Banány

Banán vám pomůže doplnit draslík a další minerály. Hladce se dostane až do trávicí soustavy, a tím  vám poskytne alespoň něco pevného do žaludku.

Wasabi

Nejenže je wasabi výbornou pochoutkou, ale tato zelená pasta je také známá svojí schopností dokonale odstranit z těla veškeré toxiny. Wasabi stimuluje krevní oběh a podporuje okysličování buněk, čímž pomáhá odstraňovat odpady z těla. Dejte 2 až 4 lžičky do horké vody, abyste pomohli tělu zbavit se toxinů skrze pokožku, a ulehčili tak kocovině.

Zázvor

Zázvor je časem prověřený lék na žaludeční nevolnosti. Nejjednodušší způsob jeho konzumace představuje zázvorová limonáda, avšak musí obsahovat opravdový zázvor a cukr, a ne umělá sladidla. Cukr totiž pomáhá uklidnit žaludek, a tak je zázvorová limonáda ideální kombinace. Ze zázvoru můžete také uvařit čaj. Stačí nakrájet několik plátků z čerstvého zázvorového kořenu a vařit je ve čtyřech šálcích vody po dobu deseti minut. Nakonec odstraňte kousky zázvoru, přidejte šťávu z půlky citronu a dochuťte medem. Čaje můžete vypít, kolik jen chcete. 

Reflexologie

Stimulace chodidel je populární metoda, která přináší úlevu v mnoha situacích včetně kocoviny. Očistěte si játra a ulevte bolestem hlavy a dalším příznakům nadměrného pití tím, že budete masírovat jaterní reflexní zónu, která se nachází na vnější straně pravého chodidla (na půl cesty od malíčku k polovině chodidla).

Nux vomica

Je homeopatické léčivo, jež pomáhá ulevit od bolestí hlavy a narušeného trávení v podobě např. říhání, plynatosti nebo nadýmání, které vám způsobila nadměrná konzumace jídla a pití. Granule je třeba rozpustit ve 120ml vody a tuto dávku opakovat několikrát za sebou vždy každou hodinu. Lék je nutné přestat brát, když se cítíte lépe, nebo když symptomy neodezní ani po třech dávkách.

Limetka nebo citron

Limetkový i citronový džus pomáhají dostat tělo do rovnováhy, stabilizují hladinu krevního cukru a upravují pH. První věc, kterou byste měli udělat ráno po propité noci, je přidat 2 kávové lžičky čerstvé limetkové nebo citronové šťávy do sklenice teplé vody. Přidejte lžičku nebo dvě medu a pomalu vypijte.

 

 

Autor

JB Bardot
Přeložil: Honz4
Zdroj: http://www.naturalnews.com/034469_holidays_hangover_remedies

 

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Dehydratace a alergie: 6 snadných kroků k doplnění tekutin

Příznaky alergie jako plný nos, slzící oči a kýchání mě provázely celý můj život. Během alergické sezóny jsem se cítila mizerně. Dobrou zprávou a nadějí pro ostatní alergiky je fakt, že mé symptomy před pár lety "náhodou" zmizely a do dnešního dne se nevrátily.

 

Magic TV: Drsná metoda Ido Portala

Problémy se zdravím nespočívají jen v detailech. Zapomínáme a ztrácíme samotné základy toho, jak by naše tělo mělo správně fungovat. Naštěstí ale existují lidé, kteří ještě nezapomněli. Jedním z nich je Ido Portal.

 

Kelp – najděte zdraví v mořské zelenině

Kelp je skupina velkých mořských řas, které obvykle označujeme jako chaluhy.. Tento úžasný druh rostlin je mořskými národy roky užíván pro své věhlasné výživové vlastnosti.

 

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz