• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 22 hostů a žádný člen

Vyhrajte nad kocovinou přírodními prostředky

Ačkoli většina lidí o svátcích jí a pije až k prasknutí, kocovinu nemá rád nikdo. Pokušení ale čeká doslova za každým rohem a navíc se kocovina netýká pouze těch, kdo pijí alkohol. Přejídání může stejně tak způsobit stav, kdy jste v letargii a nemůžete se ani hnout. Celá škála přírodních prostředků oplývá schopnostmi, díky kterým tyto problémy vyletí komínem hned po Santovi. 

Mandle

Vyhněte se kocovině tím, že sníte 6 – 12 mandlí ještě před pitím alkoholu. Původní obyvatelé Severní Ameriky tvrdí, že tak budete chráněni před intoxikací.

Voda

Pití vody je nejlepší lék na kocovinu a její střídání s alkoholickým nápojem vám pomůže kocovině předcházet. Perlivá voda s trochou citrónu nebo limetky dokáže obstojně nahradit koktejl a zabránit ztrátě tekutin spojené s pitím alkoholu. Vypití sklenice nebo dvou před spaním zase pomáhá předejít dehydrataci.

Banány

Banán vám pomůže doplnit draslík a další minerály. Hladce se dostane až do trávicí soustavy, a tím  vám poskytne alespoň něco pevného do žaludku.

Wasabi

Nejenže je wasabi výbornou pochoutkou, ale tato zelená pasta je také známá svojí schopností dokonale odstranit z těla veškeré toxiny. Wasabi stimuluje krevní oběh a podporuje okysličování buněk, čímž pomáhá odstraňovat odpady z těla. Dejte 2 až 4 lžičky do horké vody, abyste pomohli tělu zbavit se toxinů skrze pokožku, a ulehčili tak kocovině.

Zázvor

Zázvor je časem prověřený lék na žaludeční nevolnosti. Nejjednodušší způsob jeho konzumace představuje zázvorová limonáda, avšak musí obsahovat opravdový zázvor a cukr, a ne umělá sladidla. Cukr totiž pomáhá uklidnit žaludek, a tak je zázvorová limonáda ideální kombinace. Ze zázvoru můžete také uvařit čaj. Stačí nakrájet několik plátků z čerstvého zázvorového kořenu a vařit je ve čtyřech šálcích vody po dobu deseti minut. Nakonec odstraňte kousky zázvoru, přidejte šťávu z půlky citronu a dochuťte medem. Čaje můžete vypít, kolik jen chcete. 

Reflexologie

Stimulace chodidel je populární metoda, která přináší úlevu v mnoha situacích včetně kocoviny. Očistěte si játra a ulevte bolestem hlavy a dalším příznakům nadměrného pití tím, že budete masírovat jaterní reflexní zónu, která se nachází na vnější straně pravého chodidla (na půl cesty od malíčku k polovině chodidla).

Nux vomica

Je homeopatické léčivo, jež pomáhá ulevit od bolestí hlavy a narušeného trávení v podobě např. říhání, plynatosti nebo nadýmání, které vám způsobila nadměrná konzumace jídla a pití. Granule je třeba rozpustit ve 120ml vody a tuto dávku opakovat několikrát za sebou vždy každou hodinu. Lék je nutné přestat brát, když se cítíte lépe, nebo když symptomy neodezní ani po třech dávkách.

Limetka nebo citron

Limetkový i citronový džus pomáhají dostat tělo do rovnováhy, stabilizují hladinu krevního cukru a upravují pH. První věc, kterou byste měli udělat ráno po propité noci, je přidat 2 kávové lžičky čerstvé limetkové nebo citronové šťávy do sklenice teplé vody. Přidejte lžičku nebo dvě medu a pomalu vypijte.

 

 

Autor

JB Bardot
Přeložil: Honz4
Zdroj: http://www.naturalnews.com/034469_holidays_hangover_remedies

 

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Přerušované hladovění prospívá mozku

Podle nové studie, kterou prováděl the National Institute on Aging v Baltimoru, je zjevné, že jednodenní až dvoudenní půst prováděný každý týden zřejmě zlepšuje stav mozku u nemocných s Alzheimerovu nebo Parkinsonovou chorobou.


Zubní pasty obsahují látky, před kterými vás zubař nevaruje

Jeden z nejrychlejších způsobů, jak absorbovat cokoliv do těla, je prostřednictvím ústní dutiny. Proto se také určité léky, mezi které patří např. nitroglycerin při srdečním onemocnění nebo některé preparáty proti bolesti, aplikují pod jazyk.


Kritický faktor, který může zhoršovat zdravotní stav poloviny populace

Podle odhadu až polovina Američanů užívá nejméně jeden lék předepsaný lékařem. Lékař ani lékárník však ve většině případů neupozorňují pacienta na to, že může způsobovat významný nutriční deficit. Takový stav pak bývá jedním z hlavních faktorů pro vznik nemocí.


Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz