• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 33 hostů a žádný člen

Nepropadejte panice okolo vápníku

Krásná slečna pije mléko

Falešný rozruch se týká především vápníkových doplňků. Vápník ze syrových nezpracovaných potravin je pro naše tělo přínosný a nezbytný. Na druhou stranu zpracované potraviny obohacené o vápník a doplňky s vysokým obsahem elementárního vápníku* mohou v našem organismu nadělat více škody než užitku.

 

Elementární vápník je vápník izolovaný od sloučeniny, v které se běžně vyskytuje. Například pokud oddělíme vápník z uhličitanu vápenatého, zbude nám vápník elementární.
 

Zdraví kostí a vápník

 

Několik mezinárodních testů zjistilo, že vápníkové doplňky pomáhají kostem houstnout, ale zároveň je činí slabšími. Zažité paradigma, kdy více vápníku rovná se zdravější kosti, je tak značně zjednodušující. 

 

Další minerály, např. hořčík, jsou pro zdraví kostí neméně důležité. Doktor Rober Thompson, autor knihy The Calcium Lie (v češtině nevyšla pozn. překladatele), zdůrazňuje nezbytnost mnoha dalších minerálů pro zdravé kosti. K doplnění těchto minerálů, kterých se nám nedostává kvůli vyčerpanosti vrchní vrstvy půdy zemědělstvím, doporučuje užívání nezpracované mořské soli. 

 

Thompson zastává názor, že neuvážené braní vápníkových doplňků bez ohledu na další minerály a vitamin K2 zvyšuje riziko osteoporózy. Nezbytný je především příjem křemíku a hořčíku. Křemík lze najít v okurkách, paprikách nebo rajčatech. Hořčíku je zase dostatek v kakau a listové zelenině.

 

Doktor Mark Sircus zdůrazňuje důležitost dostatečného příjmu hořčíku, který je v kombinaci s dalšími vitamíny a minerály stěžejní pro 300 metabolických procesů.

 

Vápník získaný z rostlin je většinou ve vyváženém poměru s dalšími minerály, a proto představuje nejlepší volbu pro uspokojení našich potřeb. V několika nedávných mezinárodních studiích, které vyvracejí mýty okolo vápníku, byly pasterizované mléčné výrobky určeny jako zdroj většího rizika rakoviny prostaty.

 

To není žádné překvapení, jelikož mrtvé pasterizované mléčné výrobky jsou lékařskou vědou jako jediné z mléčných výrobků považovány za potraviny. Můžeme se ovšem bezpečně domnívat, že nezpracované mléčné výrobky od krav krmených trávou jsou co se týče vápníku pro zdraví přínosné.

 

Výborným zdrojem vitamínu K2 je japonské natto (produkt vyráběný z fermentovaných sojových bobů) a další kvašené potraviny včetně některých druhů sýrů. Vitamínu K2 bychom se měli snažit mít dostatek, jelikož právě on odvádí vápník z krevního řečiště do kostí. V případě jeho nedostatku je vápník shromaždován v krvi a zaplavuje měkké tkáně.

 

Odhalení lží o vápníku a vyvrácení cholesterolové hrozby

 

Cholesterol je nezbytně nutný pro dobré zdraví. Vytváří měkké tukové tkáně, jež z valné části formují tkáň mozkovou. Není to cholesterol, co se hromadí v tepnách a tvoří na nich povlak nebo způsobuje jejich kornatění. Viníkem těchto problémů je vápník. V poslední době se v článcích o zdraví můžeme stále častěji setkat s termínem vápenatění, z nějž se stává všeobecně uznávaný pojem. 

 

Vápenatění je tvrdnutí tkání zapříčiněné vápníkem, který se shromažduje na špatných místech. Vitamin K2 je tak důležitý právě proto, že vápenatění zabraňuje. Navíc spolu s dostatkem vitamínu D zajišťuje zvýšené ukládání vápníku do kostry místo do srdeční oblasti.

 

Vápník se dokáže velice jednoduše hromadit a vápenatět v orgánech a je pravou příčinnou vzniku ledvinových kamenů. Vápenatění mozkové tkáně může zase vézt k Alzheimerově chorobě. Kornatění tepen způsobené hromaděním vápníku vede k infarktům a plicním problémům. Lze také pozorovat, jak vápenatění prostaty může vést až k její rakovině.

 

Další nemilou funkcí zvápenatělých oblastí je poskytování úkrytu pro toxiny, které jsou poté mnohém hůře likvidovatelné. Tyto zvápenatělé oblasti totiž vytvářejí v měkkých tkáních kapsičky, kam se můžou patogenní bakterie nebo viry snadno schovat, a tím se stávají hůře lokalizovatelné a léčitelné.

 

Toto jsou důvody, proč je důležité soustředit se na získávání vápníku, spolu s celým spektrem dalších minerálů, z rostlinných zdrojů. Tělo má totiž tendenci nerozeznávat vápník z potravinových doplňků a obohacených potravin jako výživnou látku, a proto ho ukládá tam, kam nemá.

 

Autor

Paul Fassa
Přeložil: Honz4
Zdroj: http://www.naturalnews.com/033420_calcium_hoax.html

 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Stav společnosti závisí na nás

Zase se zabýváme stavem unie a při vší čestnosti tomu tak bylo i minulých letech. Je až bolestně snadné uvažovat způsobem, kdy ze všeho obviňujeme nepřátelskou a agresivní společnost. Staré dobré časy, kdy jsme seděli na dědečkově pavlači...


Překvapivé zjištění: více než 75% medu v obchodech není pravým medem

Pouze to, že známé sklenice s medvědem v obchodech nesou označení „med“, ještě neznamená, že uvnitř obsahují skutečný med. Jedno z důkladnějších šetření, prováděné organizací Food Safety News (FSN) zjistilo, že velká většina produktů z medu...


Objevte běžný plevel ze dvora, který prokazatelně zabíjí rakovinné buňky

Většina propagátorů přírodní péče o zdraví ví, že pampeliška je výborné tonikum na játra. Poslední výzkum však opět dokládá, že je to navíc i zdatný bojovník proti rakovině. K těmto výsledkům došli vědci na Windsorské univerzitě v Kanadě.


Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz