• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 32 hostů a žádný člen

Jíte pesticidy? Řepkový a sojový olej jsou užívány jako jejich základní složky

Šokující video Mika Adamse ukazuje, že oleje běžně užívané k vaření, tj. řepkový a sojový olej, jsou využívány jako základní aktivní složky pesticidů  pro svou efektivnost v boji proti hmyzu. Video ukazuje nebezpečnost jednoho z pesticidů, který obsahuje 96% řepkového oleje a na jeho etiketě je napsáno: „Nebezpečné pro lidi a domácí zvířata.

 

Etiketa jiného pesticidu vyráběného téměř výhradně z řepkového oleje zase varuje: „POZOR: Vyhněte se kontaktu s pokožkou nebo oblečením.” Pokud ke kontaktu dojde, je nutné svléknout si všechny kontaminované oděvy, dát si 15-20 minutovou sprchu pro smytí řepkového oleje z kůže a následně požádat svého lékaře o léčebné doporučení.

 

Zdůrazňuji, že tato opatření platí pro insekticid vyrobený z 96% z řepkového oleje. Ten je užívaný napříč celým potravinářským sortimentem, a to především v  salátových dresincích a chipsech. Řepkový olej taktéž často tvoří součást oleje rostlinného, který můžeme najít ve složení mnoha dalších potravin.

 

Tento pesticid také nese nápis: „Ekologicky nebezpečný: Nepoužívejte přímo do vody. Nekontaminujte vodu při vyhazování prázdné lahve…"

 

Sojový olej je rovněž užíván jako aktivní složka pesticidů

 

Chemická společnost Bayer vyrábí "přírodní" insekticidní přípravek jménem Natria. Jeho nejvýznamnější aktivní složkutvoří sojový olej, který je s největší pravděpodobností ještě navíc geneticky modifikovaný.

 

Sojový olej (stejně jako řepkový) prostupuje americkým potravinářstvím a lze ho nalézt v mnoha výrobcích prodávaných po celé zemi. Adams si pokládá evidentní otázku: „Proč jsou tyto oleje součástí naší každodenní stravy, když jsou tak  účinné proti hmyzu a zároveň představují nebezpečí pro domácí mazlíčky, lidskou pokožku a životní prostředí?"

 

Pokud chcete levný, avšak efektivní přírodní pesticid, kupte si řepkový olej ve vašem supermarketu a postříkejte jím hmyz, navrhuje Adams a dodává: „Testovali jsme ho a skutečně funguje." Navíc zaplatíte pouhou polovinu toho, co byste dali za přírodní pesticid založený na stejném oleji.

 

Autor

Mike Adams
Přeložil: Honz4
Zdroj: http://www.naturalnews.com/032853_canola_oil_pesticides...

 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Zdravotní rychlovka: vliv střevní mikroflóry na autismus

Výzkum provedený na Arizona State University se zabýval vztahem mezi gastrointestinálními poruchami a diagnózou poruch autistického spektra. Porovnávány byly dvě skupiny dětí od 3 do 16 let. V první skupině byli zdraví jedinci...

 

Ze záhadné smrti dcery viní rodiče vakcínu Gardasil

Tvrzení rodičů dívky z Nového Zélandu, že vakcína zaměřená na prevenci rakoviny děložního čípku způsobila její smrt, bylo výzkumníky z Aucklandské Univerzity zavrhnuto jako „překroucená pseudověda“.

 

 

Většina ovocných džusů je zdravá asi stejně jako limonáda

Když stojíme před volbou zdravého nápoje, bude většina lidí zřejmě souhlasit s tím, že ovocný džus je lepší volbou než limonáda nebo káva. Vždyť džusy se přece vyrábí z ovoce, a tedy musí být zdravé, že ano?Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz