• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 70 hostů a žádný člen

Další padouch v kosmetice aneb nová látka způsobující „epidemii“ kožních alergií

Parabeny, ftaláty, hliník, olovo – seznam dobře známých kosmetických celebrit, od kterých se už mnoho z vás drží v uctivé vzdálenosti. Nyní si do něj můžete přidat další. Jmenuje se methylisothiazolinon nebo také zkráceně MI a je to skutečně kanón. Setkat se s ním můžete v krémech, šampónech, mýdlech a dalších kosmetických produktech.

 

Hlavouni zaobírající se dermatologií nejen ve svém volném čase, ale i v profesionálním měřítku, varují před „epidemií“ kožních alergií a dalších kožních problémů v souvislosti s MI. Margarida Goncalo, prezidentka Evropské společnosti kontaktní dermatitidy, napsala dopis Evropské komisi, ve kterém poukazuje na nutnost okamžité akce, jež by vedla k zastavení nové epidemie kontaktní dermatitidy zapříčiněné stykem lidské pokožky s isothiazolinony.

 

Methylisothiazolinon v kosmetice slouží jako konzervant, pomáhá regulovat počet bakterií a slouží jako alternativa k toxickým parabenům. Dříve byl užíván spolu s dalšími látkami, které se ovšem také kvůli problémům s kožními alergiemi postupně přestaly používat, a tak zůstal osamocen a jeho koncentrace vzrostla až o 2500%.

 

Někteří výrobci už údajně začali MI vylučovat ze svých výrobků, avšak jiní velcí hráči (Nivea, Dove) jej stále používají. V USA i v Evropě je MI považováno za bezpečnou a netoxickou látku, avšak zkušenosti z reálného světa nám ukazují něco jiného. Jinak hovoří i studie provedená na University of Pittsburgh v roce 2002, z níž vyplývá, že i krátkodobý kontakt je pro buněčné kultury vysoce toxický, a proto by měly být účinky na člověka blíže prozkoumány. Podobně hovoří Environmental Working Group, organizace zajišťující podporu výzkumu a ochranu spotřebitele v oblasti zdravotnictví a ekologie. Ta označuje MI jako středně nebezpečný a spojuje ho s různými alergiemi, imunitními problémy a poškozováním mozkových buněk.

 

Seznam produktů obsahující MI si můžete projít ZDE. My jsme pro vás prohledali jednu obyčejnou drogerii a jednu koupelnu čtyř průměrně se zkrášlujících, ale jinak nadprůměrně krásných dívek. V drogerii jsme prošli regály se šampony a sprchovými gely, kde jsme vždy náhodně vybrali tři výrobky od každé značky a zkoumali obsah MI v nich. Pokud tedy ještě stále lovíte ve vodách s „klasickými“ kosmetickými produkty a občas míváte kožní problémy, zkuste se podívat, jestli vaše polička neobsahuje některý z vyfocených exponátů:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Chilli paprička je mnohem víc než pouhá pálivá paprika

Chilli paprička neboli kayenský pepř možná v Americe není nijak příliš používán, avšak určitě si zaslouží větší pozornost s ohledem na mnoho zdravotních účinků spojených s jeho konzumací. Tato velmi pálivá rostlina poskytuje mnoho přínosů...

 

Na pozadí masové alergie na arašídy může být arašídový olej z vakcín

Alergií na arašídy dnes v Americe trpí už více než milión dětí a velké procento z nich mívá natolik silné projevy, že s sebou musí neustále nosit injekční aplikátor s adrenalinem – to pro případ, že by se tento alergen nekontrolovaně objevil v jejich jídle.

 

Zdravotní rychlovka: Samozhášecí cigarety jsou zdravotně závadnější než klasické

Od 17. listopadu roku 2011 se po celé Evropské unii musí prodávat cigarety, které při ponechání bez dozoru nedohoří až k filtru, nýbrž dokáží samy zhasnout. Má se tak předejít častým požárům způsobeným zapomenutou cigaretou. Zdali ovšem...


Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz