• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 66 hostů a žádný člen

Další padouch v kosmetice aneb nová látka způsobující „epidemii“ kožních alergií

Parabeny, ftaláty, hliník, olovo – seznam dobře známých kosmetických celebrit, od kterých se už mnoho z vás drží v uctivé vzdálenosti. Nyní si do něj můžete přidat další. Jmenuje se methylisothiazolinon nebo také zkráceně MI a je to skutečně kanón. Setkat se s ním můžete v krémech, šampónech, mýdlech a dalších kosmetických produktech.

 

Hlavouni zaobírající se dermatologií nejen ve svém volném čase, ale i v profesionálním měřítku, varují před „epidemií“ kožních alergií a dalších kožních problémů v souvislosti s MI. Margarida Goncalo, prezidentka Evropské společnosti kontaktní dermatitidy, napsala dopis Evropské komisi, ve kterém poukazuje na nutnost okamžité akce, jež by vedla k zastavení nové epidemie kontaktní dermatitidy zapříčiněné stykem lidské pokožky s isothiazolinony.

 

Methylisothiazolinon v kosmetice slouží jako konzervant, pomáhá regulovat počet bakterií a slouží jako alternativa k toxickým parabenům. Dříve byl užíván spolu s dalšími látkami, které se ovšem také kvůli problémům s kožními alergiemi postupně přestaly používat, a tak zůstal osamocen a jeho koncentrace vzrostla až o 2500%.

 

Někteří výrobci už údajně začali MI vylučovat ze svých výrobků, avšak jiní velcí hráči (Nivea, Dove) jej stále používají. V USA i v Evropě je MI považováno za bezpečnou a netoxickou látku, avšak zkušenosti z reálného světa nám ukazují něco jiného. Jinak hovoří i studie provedená na University of Pittsburgh v roce 2002, z níž vyplývá, že i krátkodobý kontakt je pro buněčné kultury vysoce toxický, a proto by měly být účinky na člověka blíže prozkoumány. Podobně hovoří Environmental Working Group, organizace zajišťující podporu výzkumu a ochranu spotřebitele v oblasti zdravotnictví a ekologie. Ta označuje MI jako středně nebezpečný a spojuje ho s různými alergiemi, imunitními problémy a poškozováním mozkových buněk.

 

Seznam produktů obsahující MI si můžete projít ZDE. My jsme pro vás prohledali jednu obyčejnou drogerii a jednu koupelnu čtyř průměrně se zkrášlujících, ale jinak nadprůměrně krásných dívek. V drogerii jsme prošli regály se šampony a sprchovými gely, kde jsme vždy náhodně vybrali tři výrobky od každé značky a zkoumali obsah MI v nich. Pokud tedy ještě stále lovíte ve vodách s „klasickými“ kosmetickými produkty a občas míváte kožní problémy, zkuste se podívat, jestli vaše polička neobsahuje některý z vyfocených exponátů:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Znečištěný vzduch v budovách: podívejme se na jeho příčiny a řešení

Na základě zjištění americké Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) bývá vnitřní znečištění vzduchu často 2 až 5-násobně horší než mívá vzduch venku. V extrémních případech bylo dokonce naměřeno znečištění až 100-násobně horší.


Metoda pro skončení s kouřením, která skutečně funguje – Bio tabák

Ještě předtím než byl tabák znečištěn 1000 – 4000 chemikáliemi, mohl každý skončit s kouřením bez dlouhého odvykání i cizí pomoci. Dnes ale většina prémiových značek nadopovala cigarety nikotinem natolik, že jde o malý zázrakSmetana v prášku není potravina, ale chemikálie

Miliony lidí si přidávají do ranní kávy smetanu v prášku v mylném přesvědčení, že je jaksi zdravější než skutečná smetana. Málokdo tuší, že většina těchto práškových ochucovadel nemá se smetanou nic společného...Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz