• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 67 hostů a žádný člen

Chraňte se před slunečním zářením přírodními prostředky

Je pravda, že každý potřebujeme pravidelný příjem slunečního záření, ovšem je třeba počítat s tím, že existují určité limity, kolik je ho kůže schopná pojmout. Ani pokud máte světlou pokožku a snadno se spálíte, nepotřebujete používat opalovací krémy plné chemických látek, konzervantů a umělých barviv. Existují přírodní substance a alternativní cesty, které dokáží kůži obrnit proti slunečním paprskům stejně dobře.

Tou nejsnazší cestou je samozřejmě fyzická bariéra. Čepice, dlouhý rukáv a další druhy oděvů ochrání kůži před sluncem nejspolehlivěji. Široký volný klobouk je na léto ideální, protože skvěle ochrání váš obličej od přebytečného záření, ale například dlouhý rukáv už v letních měsících tak praktický není.

Sezamový olej je označován za jednu z nejlepších přírodních látek poskytujících ochranu proti slunci. Získává se lisováním sezamových semínek a pro lidskou pokožku má mnoho léčebných přínosů. Nejenže pokožku zvlhčuje, ale také dokáže zablokovat až 30% UV záření. Je zároveň bohatý na antioxidanty, takže dokáže pomoci neutralizovat volné radikály vytvářené při styku s UV paprsky.

Konopný olej je další přírodní látka poskytující ochranu před sluncem. Ačkoli se neví přesný ochranný faktor, konopný olej se často používá při mírném slunečním záření, a to buď sám o sobě, nebo také v kombinaci s chemickými látkami v běžných opalovacích krémech.

Konopný olej je přínosný, jelikož odvádí některé UV paprsky, a přitom neovlivňuje absorpci důležitého vitamínu D. Dále pomáhá obnovovat poškozenou pokožku a zvláčňuje ji. Obsahuje esenciální mastné kyseliny, vitamín E a chlorofyl – důležité to antioxidanty.

Kokosový olej neblokuje sice tolik slunečních paprsků jako výše zmiňované – zvládne jich odrazit zhruba 20%, ale má zase jiné vlastnosti, díky kterým je pro mnoho lidí ochranným prostředkem číslo jedna. Například krásně voní a po aplikaci dodává tělu úžasný lesk. Skvěle také zvlhčuje pleť, a přitom je lehký a nezanáší póry, jako to dělají některé jiné oleje.

Oleje bavlněný, arašídový nebo olivový chrání přibližně stejně jako olej kokosový, avšak kvůli jejich „těžší“ nátuře nejsou vhodné pro všechny typy pleti. Jojobový olej a bambucké máslo jsou vhodné pro ty, kteří hledají pouze nízký stupeň ochrany, jelikož blokují jenom 4% UV záření.

Více o opalování také v článku 7 překvapivých pravd o opalování.Autor

Danna Norek
Přeložil: Honz4
Zdroj: http://www.naturalnews.com/033261_natural_sunscreen


Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Řešení pro rakovinu se nalézá v rakovinných kmenových buňkách

Jsou to právě kmenové buňky, které řídí růst a šíření rakoviny. Abyste dokázali léčit rakovinu, musíte dokázat proměnit rakovinné kmenové buňky zpátky na normální. To může být provedeno jen tehdy, když se v těle vytvoří vhodné vnitřní prostředí. 

 

 

Zdravotní rychlovka: vliv střevní mikroflóry na autismus

Výzkum provedený na Arizona State University se zabýval vztahem mezi gastrointestinálními poruchami a diagnózou poruch autistického spektra. Porovnávány byly dvě skupiny dětí od 3 do 16 let. V první skupině byli zdraví jedinci...

 

Zenová motivace

Během stresujícího období, když jsem ještě pracoval jako manažer, bylo mou nejméně oblíbenou částí dne slyšet ráno budík. Muset vstát a čelit novému dni plnému těžkých pracovních výzev a podnikového politikaření pro mě nebyla procházka růžovým sadem. Proto....

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz