• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 126 hostů a žádný člen

Rentgeny zubů mohou způsobovat mozkové nádory

Většina z nás ví, že radiace z rentgenů je škodlivá. Její vysoká úroveň zvyšuje riziko několika typů rakoviny a ionizující záření z rentgenů může potencionálně poškodit DNA. Nedávná studie publikovaná v žurnálu Cancer uvádí další důkazy o škodlivosti rentgenů. Studie spojuje časté rentgeny zubů s mozkovým nádorem zvaným meningeom.

Rentgeny zubů znatelně zvyšují riziko mozkového nádoru
Výzkum ukazuje, že lidé, kteří podstupovali rentgeny zubů často, byli dvakrát tak náchylní k vyvinutí meningeomu. Meningeom je nezhoubný a zároveň nejčastěji se vyskytující nádor na mozku. Objevuje se v mozkových blanách, což jsou vazivové vrstvy obalující míchu a mozek. Mezi jeho příznaky patří bolesti hlavy, zrakové problémy, ztráty řeči a vadná motorika. Těchto nádorů si někdo nemusí všimnout po několik let a bývají odhaleny až při větších velikostech.

Na základě studie lze říci, že metody zubního rengenu bitewing a panorex zvyšují riziko mozkového nádoru. Pacienti, kteří podstupovali bitewing rentgenování ročně nebo častěji, byli více než dvakrát tak náchylní k propuknutí meningeomu. Při bitewing metodě je rentgenový snímek držen mezi zuby.

Rengenování metodou panorex ročně nebo častěji potom zvýšilo riziko dokonce ještě více. Jedinci podstupující vyšetření panorex byli třikrát tak náchylní k vyvinutí nádoru než kontrolní skupina. Při metodě panorex používá zubař externí zařízení, které pořídí snímek celého chrupu.

Děti do deseti let jsou nejzranitelnější
Studie také říka, že děti do 10 let jsou nejzranitelnější skupinou, jelikož jsou stále ve vývinu a jejich buňky jsou k radiaci mnohem citlivější. Následkem toho jsou mnohem zranitelnější než dospělí. Děti vystavené radiaci ze zubních rentgenů měli pětkrát větší riziko nádoru.

Někteří kritici výzkumu argumentují tím, že je založen na datech, která si dobrovolníci pamatovali, a že většina lidí si minulé události moc nepamatuje. Proto je potřeba další výzkum, který by spojení mezi rentgeny chrupu a mozkovými nádory potvrdil.

Zeptejte se svého zubaře, zdali rentgen skutečně potřebujete
Co pro nás tedy výsledky studie znamenají? Prvně si musíme být vědomi rizik, která mohou nadbytečné rentgeny představovat. Když jdete k zubaři, většinou vám doporučí rentgen při každé návštěvě. Zkuste se ho zeptat, zdali je rentgen skutečně nezbytný, a to obzvláště pokud máte dítě, u kterého nehrozí zubní kazy. Můžete vznést námitku, že rentgen může někdy mít více proti nežli pro.

Doktor Keith Black, předseda neurochirurgie v Cedars-Sinai Medical Center v Los Angeles, napsal o rizikách častých zubních rentgenů u dětí knihu s názvem Brain Surgeon: A Doctor's Inspiring Encounters with Mortality and Miracles (Mozkový chirurg: doktorova inspirující setkání se smrtelností a zázraky). V knize namítá, že rentgen zubů je zaměřený nejen na chrup, ale také na spodní část mozku. Tvrdí, že sám nepodstoupil zubní rentgen po dvacet let.Autor

Satish Lohani
Přeložil: Honz4
Zdroj: http://www.naturalnews.com/035625_x-rays_brain_tumors


Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Zubní pasty obsahují látky, před kterými vás zubař nevaruje

Jeden z nejrychlejších způsobů, jak absorbovat cokoliv do těla, je prostřednictvím ústní dutiny. Proto se také určité léky, mezi které patří např. nitroglycerin při srdečním onemocnění nebo některé preparáty proti bolesti, aplikují pod jazyk.


Pacienti, kteří se nechají ovládnout nemocí, odmítají změny v životním stylu

Už mnoho studií došlo k závěrům, že dokonce ani infarkt nebo zápas s rakovinou nedokáží inspirovat pacienty k tomu, aby udělali nějaké změny směrem ke zdravějšímu životnímu stylu.Jak poznat kávu bez mykotoxinů

Mykotoxiny jsou nebezpečné látky, které se v kávě vyskytují poměrně často. Na druhou stranu nabízí káva i některé pozitivní zdravotní účinky, pomáhá zlepšovat výkon a koncentrovat mysl. Jak tedy můžete pokračovat v pití kávy...


Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz