• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 18 hostů a žádný člen

Studie zjistila, že uposlechnutím pokynů svého lékaře byste mohli své zdraví i ohrozit

I když váš lékař vyvolává zdání, že zná všechny správné odpovědi a že vždy věnuje plnou pozornost vašim výsledkům vyšetření a dalším potřebným procedurám, ještě to nemusí nutně znamenat, že jste v dobrých rukách, které moudře pečují o vaše zdraví. Jedna z nejnovějších studií publikovaných v časopise Archives of Internal Medicine odhaluje, že pacienti udávající vysokou spokojenost se službami a s péčí poskytovanou jejich lékařem, mívají větší pravděpodobnost úmrtí ve srovnání s pacienty, kteří se cítí méně spokojeni.

Podstatou je, že jednotliví lidé mívají velmi různá očekávání od medicínské péče – závisí to hodně na jejich názorech a filozofii péče o zdraví. Jako příklad si můžeme třeba uvést druh pacientů, kteří udávají vysokou míru spokojenosti s lékařem, pokud k němu přijdou s nachlazením nebo příznaky chřipky a dostanou antibiotika. Jsou přesvědčeni, že lékař pro ně něco udělal. Naopak lékaři, kteří odmítají předepisovat léky, protože to pokládají v takové situaci za zbytečné, mohou být stejnými pacienty označováni jako poskytovatelé horší péče.

Pacientova spokojenost a optimální zdravotní péče jsou dvě naprosto odlišné věci. A na základě zjištění výše zmíněné studie se ukazuje, že mají nepřímý vztah. Pokud se vezme v úvahu vyhodnocení dat z the national Medical Expenditure Panel Survey (MEPS), tak z něj vyplývá, že pacienti udávající tu nejvyšší úroveň spokojenosti se svým lékařem mívají o 26% vyšší pravděpodobnost úmrtí ve srovnání s těmi, kteří udávají úroveň nejnižší.

A co je hodně překvapivé, pokud se ze statistiky vyloučí pacienti s nejhorším zdravím, pak se pravděpodobnost úmrtí skokem zvýší až na 44%. Avšak i bez tohoto aspektu se ukazuje, že spokojenější pacienti mívají vyšší pravděpodobnost úmrtí proti nespokojeným. Pravděpodobně je to v důsledku častějších vyšetření, zbytečných diagnóz, otravami z léků nebo jinými potenciálně škodlivými faktory, jež ale falešně vyvolávají v mnoha pacientech důvěru, že o jejich zdraví je náležitě pečováno.

Jak také uvádí Yves Smith na webu Naked Capitalism, když cituje z publikace Money Driven Medicine od Maggie Mahar, pacienti typicky preferují, když jejich lékař udělá více, než aby něco pomíjel. A to i přesto, že omezená péče by jim ve skutečnosti prospěla výrazněji. Jako příklad si můžeme uvést třeba podstupování příliš častých mamografických vyšetření. Mnoha ženám dává iluzi, že se tím předchází vzniku rakoviny prsu, ale ve skutečnosti se ukázalo, že vyšetření samo ji může způsobovat.

A úplně stejně to platí i v případě léků od farmaceutických firem, které mívá po ruce mnoho lékařů pro případy, když jim pacient ohlašuje dokonce i mírnou bolest nebo potíže. Mnozí pacienti popisují zvýšenou spokojenost u lékařů, kteří jim jednoduše vydají pilulky. Na opačné straně bývají lékaři, kteří doporučují pacientovi, aby více cvičil a lépe se stravoval. Toto samozřejmě rovněž ilustruje problém s průzkumy spokojenosti pacientů a ukazuje na příčinu toho, proč „spokojení“ pacienti umírají častěji než jejich „nespokojené“ protějšky.Autor

Jonathan Benson
Přeložil: VaP
Zdroj: http://www.naturalnews.com/035609_doctor_health


Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Léčba rakoviny nitrožilním podáváním vitamínu C - poslední klinické úspěchy

Využívání nitrožilní aplikace vitamínu C k léčbě rakoviny nabývá ve světě stále větší popularitu a pokračující výzkum jen potvrzuje její účinnost. Poslední kohortová studie z Německa je další z těch, které dokládají, jak vitamín C významně zlepšuje kvalitu života...


K udržení zdraví stačí cvičit 12 minut za týden technikou Tabata

Lidské tělo bylo vytvořeno k tomu, aby se hýbalo a dokonce i v naší nemocné společnosti si mnoho lidí uvědomuje důležitost pohybu. Bohužel ale mnoho lidí nedojde dál, než k tomuto poznání. Příliš mnoho Američanů necvičí vůbec...

 

Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky bez vedlejších účinků

Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. Pokud je na tom něco pravdy, proč je tato informace potlačována?

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz