• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 26 hostů a žádný člen

Zubní pasty obsahují látky, před kterými vás zubař nevaruje

Jeden z nejrychlejších způsobů, jak absorbovat cokoliv do těla, je prostřednictvím ústní dutiny. Proto se také určité léky, mezi které patří např. nitroglycerin při srdečním onemocnění nebo některé preparáty proti bolesti, aplikují pod jazyk. Právě z tohoto důvodu byste si měli uvědomit, že potenciálně toxické složky z vaší zubní pasty a z ústní vody mohou být rovněž snadno absorbovány do vašeho těla. 

Je neštěstí, že váš zubní lékař si možná myslí, že ví, co vám má doporučit, ale je pravděpodobné, že to pro vás nebude ta nejlepší volba.

Následuje seznam některých potenciálně toxických ingrediencí z výrobků pro péči o ústní dutinu a upozornění, která si váš dentista možná ani neuvědomuje:


1Fluorid

Na obalech s prostředky, které obsahují tuto látku bývá možné číst: „POZOR, držte z dosahu dětí do 6 let. Jestliže dítě spolkne větší množství, než se vejde na zubní kartáček, obraťte se ihned na svého lékaře nebo na nejbližší centrum likvidace jedů.“

Dětské zubní pasty mívají často příchuti podobné cukrovinkám nebo žvýkačkám, a to může u dětí být pokušením, aby pastu polykaly. To ale může být problém, protože ve varování se zpravidla uvádí, že i malá množství polknutého fluoridu mohou vyvolat vážná zdravotní rizika.

Toxická dávka zubní pasty s fluoridem může dokonce vést i k úmrtí. Smrtelnou dávkou pro například dvouleté dítě je asi 42% obsahu tuby fluoridové pasty, pro čtyřleté dítě je to asi 56% a pro šestileté asi 70% obsahu!


2Triclosan

Tato antibiotická a antimikrobiální složka je používána v mnoha výrobcích včetně mycích prostředků na nádobí, na ruce, v deodorantech, zubních pastách a v ústních vodách. V srpnu 2009 zažádala the Canadian Medical Association ministra zdravotnictví, aby zakázal používání triclosanu v produktech pro osobní hygienu, protože tato látka je jednou z hlavních příčin zvýšené rezistence bakterií. S tím souvisí i upozornění Centra pro prevenci a zvládání nemocí (the Center for Disease Control and Prevention – CDC), které varuje, že pravidelné užívání antibiotik může vést k množení bakterií, které jsou na ně rezistentní. Dnes už každý ví o všeobecném šíření „superbakterií“, které jsou odolné proti většině antibiotik a způsobují i smrt. Ve studiích provedených v roce 2006 a 2009 bylo navíc doloženo, že používání triclosanu ovlivňuje produkci hormonů štítné žlázy.


3Sodium lauryl sulfát (SLS)

Používání zubních past bez této složky může snížit sklony k hnisání v ústní dutině. Vědci se domnívají, že SLS vysušuje ochranný hlenitý povlak v ústech, a tím zvyšuje zranitelnost a dráždivost, které mohou vést až ke vzniku zánětů a vředů. SLS je však odmašťovací prostředek, který je přítomný téměř ve všech zubních pastách, v mycích prostředcích na nádobí i v tělových šamponech.


4Abraziva

Zvýšená citlivost zubů bývá způsobována mnoha faktory. Jeden z typů zvýšené citlivosti (abfraction) může být způsobován právě abrazivní zubní pastou. Některé pasty s bělícím účinkem a pro odstraňování zubního kamene mohou obsahovat i velmi silná abraziva. Je k dispozici test, označovaný zkratkou RDA (Relative Dentin Abrasivity), který mnoho výrobců zubních past bohužel neuvádí. Toto hodnocení určuje, jak abrazivní je pasta na dentin – horní vrstvu těla zubů. Pokud není tento činitel uváděn, pak zákazník ani zubař nemohou vědět, zda případný obrus zubu nebyl způsoben právě používanou pastou.


5Umělá sladidla

FDA už léta váhá nad verdiktem o bezpečnosti umělých sladidel, jako je např. sacharin. Naopak v Kanadě tato látka není na seznamu bezpečných potravinových složek.


6Rostlinné přípravky

Mnoho léků pochází z rostlin a mnoho rostlinných přípravků včetně populárního oleje z tea tree může mít i vedlejší účinky a interakce s léky. Některé odborné webové stránky mohou být skvělým zdrojem informací, abyste si zjistili účinky rostlinných ingrediencí a případně i škodlivé vedlejší účinky; na následující adrese si můžete vyhledat, kterým přípravkům by se měly vyhýbat především těhotné ženy a děti: http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/druginformation.html


Autor

Flora Stay, D.D.S.
Přeložil: VaP
Zdroj: http://www.naturalnews.com/027786_toothpaste_dentist


Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Studie dokládá, že až 95% lidí se skutečně chová jako ovce

Vědci z university v Leedsu prováděli průzkum, který potvrdil naši tendenci jednat jako ovce, když bezděčně následujeme dav, jako bychom ani neměli svou vlastní uvažující mysl.Deset nejčastějších mýtů o běhání naboso

Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to jsou výrazy označující běhání způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené. Toho můžeme docílit použitím boty s velmi tenkou podrážkou, nebo během naboso.


Drsné dovádění s dětmi podporuje jejich emoční inteligenci, smysl pro etiku nebo tělesnou kondici

Naše moderní společnost se už stala téměř posedlou tím, jak se snažíme vše udržovat čisté, standardizované, bezrizikové a co nejvíce „bezpečné“. Tento přístup k životu ale pro mladé generace představuje potíž, pokud pak mají později zvládat důležité životní lekce...


Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz