• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 55 hostů a žádný člen

Drsné dovádění s dětmi podporuje jejich emoční inteligenci, smysl pro etiku nebo tělesnou kondici

Naše moderní společnost se už stala téměř posedlou tím, jak se snažíme vše udržovat čisté, standardizované, bezrizikové a co nejvíce „bezpečné“. Tento přístup k životu ale pro mladé generace představuje potíž, pokud pak mají později zvládat důležité životní lekce nebo si budovat silný charakter. Příčina je v tom, že mnoho aktivit a sociálních interakcí, které dříve bývaly běžnou součástí dětství, bývá nyní některými považováno za příliš nebezpečné.


Autoři Brett a Kate McKayovi nedávno zveřejnili velmi zajímavý článek pod názvem „Umění mužnosti“ (The Art of Manliness), který poukazuje na důležitost drsného dovádění (roughhousing) rodičů s jejich dětmi. Znáte je většinou všichni v podobě pronásledování dítěte kolem domu, protože představujete strašidlo, zápasení s ním za pomocí chvatů, vyhazování vzhůru a chytání v pádu nebo točení v kruhu držíce je pouze za nohy.


Zmíněný článek cituje množství odborníků z této oblasti a poukazuje na důležitost dovádění – především v případě rodičů a jejich vlastních dětí, neboť takto se u nich posilují vlastnosti, jako jsou bystrost, emoční inteligence, blízkost a sympatie, mravnost, tělesná kondice nebo radostnost. Pokud se dětem nebude dostávat tato důležitá část jejich růstu, budou mít snížené schopnosti vyrovnávat se s životními stresy, takže pak nemusí být schopné racionálně uvažovat v obtížných situacích.


Jelikož inteligence mozku je hodně často zkoumaná, citují McKayovi hodně výsledků výzkumů, jež se zabývaly zvířecími i lidskými mozky a došly k závěrům, že mnohé divoké aktivity vyvolávají produkci látek BDNF (brain-derived neurotrophic factor), jež podněcují vývoj neuronů v těch částech mozku, které slouží pro paměť, logiku nebo pokročilé učení.


V protikladu s tvrzením některých lidí, že riskantní dovádění může později vést k násilnému chování, se ukazuje, že tento druh činností mívá právě opačný efekt. Dr. Stuart Brown – odborník na „hraní“ říká, že drsné dovádění, ke kterému často patří situace, kdy dítě někdy „vyhraje“ a jindy zase „prohraje“ napomáhá k mírnění násilnických podnětů a učí děti sociálním interakcím druhu „dávej nebo ber“.


Děti, které často bláznivě dovádí se svými rodiči, se takto učí rozpoznávat vyhovující hranice, k nimž patří i schopnost hrát si sice agresivním způsobem, ale přitom nezapomínat na lásku a soucit. Mnoho expertů tvrdí, že třeba takový šerm plastovými meči nebo box s měkkými rukavicemi pomáhá dětem, aby se naučily používat svou sílu a energii akceptovatelným způsobem, a to jim pak zůstává i později v životě.


Určitě je ale vhodné si prostudovat celou práci, neboť obsahuje cenné poznatky, jak vychovávat děti a nevyhýbat se přitom nebezpečnému dovádění: http://artofmanliness.com


Autor

Ethan A. Huff
Přeložil: VaP
Zdroj: http://www.naturalnews.com/034925_emotional_intelligence


Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Dehydratace a alergie: 6 snadných kroků k doplnění tekutin

Příznaky alergie jako plný nos, slzící oči a kýchání mě provázely celý můj život. Během alergické sezóny jsem se cítila mizerně. Dobrou zprávou a nadějí pro ostatní alergiky je fakt, že mé symptomy před pár lety "náhodou" zmizely a do dnešního dne se nevrátily.

 

K udržení zdraví stačí cvičit 12 minut za týden technikou Tabata

Lidské tělo bylo vytvořeno k tomu, aby se hýbalo a dokonce i v naší nemocné společnosti si mnoho lidí uvědomuje důležitost pohybu. Bohužel ale mnoho lidí nedojde dál, než k tomuto poznání. Příliš mnoho Američanů necvičí vůbec...

 

Hormonální úpadek: jeden ze čtyř mužů trpí nízkou hladinou testosteronu

Vypukla válka proti mužům. Vedou ji hormony a útočí tam, kde to nejvíc bolí – pod pás. Nejnovější data ukazují, že až jeden ze čtyř mužů trpí nízkou hladinou testosteronu. Tento stav okrádá muže o jejich elán, vitalitu, mužnost a celkový zdravotní stav...

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz