• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 99 hostů a žádný člen

Drsné dovádění s dětmi podporuje jejich emoční inteligenci, smysl pro etiku nebo tělesnou kondici

Naše moderní společnost se už stala téměř posedlou tím, jak se snažíme vše udržovat čisté, standardizované, bezrizikové a co nejvíce „bezpečné“. Tento přístup k životu ale pro mladé generace představuje potíž, pokud pak mají později zvládat důležité životní lekce nebo si budovat silný charakter. Příčina je v tom, že mnoho aktivit a sociálních interakcí, které dříve bývaly běžnou součástí dětství, bývá nyní některými považováno za příliš nebezpečné.


Autoři Brett a Kate McKayovi nedávno zveřejnili velmi zajímavý článek pod názvem „Umění mužnosti“ (The Art of Manliness), který poukazuje na důležitost drsného dovádění (roughhousing) rodičů s jejich dětmi. Znáte je většinou všichni v podobě pronásledování dítěte kolem domu, protože představujete strašidlo, zápasení s ním za pomocí chvatů, vyhazování vzhůru a chytání v pádu nebo točení v kruhu držíce je pouze za nohy.


Zmíněný článek cituje množství odborníků z této oblasti a poukazuje na důležitost dovádění – především v případě rodičů a jejich vlastních dětí, neboť takto se u nich posilují vlastnosti, jako jsou bystrost, emoční inteligence, blízkost a sympatie, mravnost, tělesná kondice nebo radostnost. Pokud se dětem nebude dostávat tato důležitá část jejich růstu, budou mít snížené schopnosti vyrovnávat se s životními stresy, takže pak nemusí být schopné racionálně uvažovat v obtížných situacích.


Jelikož inteligence mozku je hodně často zkoumaná, citují McKayovi hodně výsledků výzkumů, jež se zabývaly zvířecími i lidskými mozky a došly k závěrům, že mnohé divoké aktivity vyvolávají produkci látek BDNF (brain-derived neurotrophic factor), jež podněcují vývoj neuronů v těch částech mozku, které slouží pro paměť, logiku nebo pokročilé učení.


V protikladu s tvrzením některých lidí, že riskantní dovádění může později vést k násilnému chování, se ukazuje, že tento druh činností mívá právě opačný efekt. Dr. Stuart Brown – odborník na „hraní“ říká, že drsné dovádění, ke kterému často patří situace, kdy dítě někdy „vyhraje“ a jindy zase „prohraje“ napomáhá k mírnění násilnických podnětů a učí děti sociálním interakcím druhu „dávej nebo ber“.


Děti, které často bláznivě dovádí se svými rodiči, se takto učí rozpoznávat vyhovující hranice, k nimž patří i schopnost hrát si sice agresivním způsobem, ale přitom nezapomínat na lásku a soucit. Mnoho expertů tvrdí, že třeba takový šerm plastovými meči nebo box s měkkými rukavicemi pomáhá dětem, aby se naučily používat svou sílu a energii akceptovatelným způsobem, a to jim pak zůstává i později v životě.


Určitě je ale vhodné si prostudovat celou práci, neboť obsahuje cenné poznatky, jak vychovávat děti a nevyhýbat se přitom nebezpečnému dovádění: http://artofmanliness.com


Autor

Ethan A. Huff
Přeložil: VaP
Zdroj: http://www.naturalnews.com/034925_emotional_intelligence


Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Účinná prevence proti cukrovce? Jezte více omega-3 mastných kyselin, tvrdí nový výzkum

Konzumace omega-3 mastných kyselin může pomoci snížit riziko cukrovky – říkají nové výzkumy. Studie z USA a Singapuru zjistily, že dospělý s vyšší hladinou omega-3 byli méně náchylní k propuknutí cukrovky.

 

 

Blíž ke štěstí se lze dostat i s pomocí čtyř méně známých postupů

Štěstí je stavem, pro který jsme byli všichni stvořeni. Pokud vám ale tento stav bytí stále uniká, máte k dispozici mnoho aktivit zlepšujících náladu, kterým se můžete věnovat, abyste se zbavili psychické nepohody.

 

 

Zpráva vydaná institutem pro medicínu potvrzuje nebezpečnost vakcín

Už mnoho let se střetávají odborníci na přírodní léčbu s představiteli oficiální medicíny v otázkách nebezpečnosti vakcín, avšak poslední zpráva, kterou oficiálně vydal the Institute of Medicine (IOM) předkládá nový významný argument...Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz