• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 32 hostů a žádný člen

Znečištěný vzduch v budovách: podívejme se na jeho příčiny a řešení

Na základě zjištění americké Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) bývá vnitřní znečištění vzduchu často 2 až 5-násobně horší než mívá vzduch venku. V extrémních případech bylo dokonce naměřeno znečištění až 100-násobně horší. Příčinou tohoto stavu bývají částečně různé těkavé chemické látky, které jsou součástí čistících prostředků, sprejů na vlasy a parfémů, které doma běžně používáme. Dalším původcem tohoto problému je to, že mnoho věcí uvnitř domů a materiálů použitých při jeho stavbě bývá celé roky trvalým zdrojem jedovatých plynů. Jedovaté plyny a chemikálie bývají nejvíce uvolňovány z koberců, sprchovacích závěsů, barev, čalounění, překližek, dřevotřískových desek, skříní, počítačů a ze syntetických materiálů. A protože domy dnes bývají většinou dobře izolované a uzavřené, zůstávají vzniklé toxiny uvězněné uvnitř, abychom je pak museli dýchat.

Avšak je tu řešení, které obdobně jako při mnoha jiných problémech pochází od přírody – a nikoliv z chemické továrny. Studie prováděné v NASA dokázaly, že pokud budete mít v domě větší množství rostlin, podaří se vám detoxikovat znečištěný vzduch uvnitř budovy až z 85%.

Některé rostliny totiž dokáží působit jako vzduchový filtr a jsou schopné likvidovat především formaldehydy. Jiné jsou zase účinnější na benzen, kysličník uhelnatý a trichloretylen. A všechny tyto chemikálie bývají bohužel velmi často přítomné ve většině našich domácností. Pokud vás zajímá, jakým způsobem se stává vnitřní vzduch tak toxický, probereme si některé časté zdroje těchto chemikálií.

Běžní původci znečištění vzduchu v budovách:


Formaldehyd bývá používán při výrobě překližek, dřevotřísek a lepidel; vyskytuje se ve většině skříní, koberců a ve zdech. Pravidelně si jej do domu donášíme i v drogistickém zboží – bývá běžně i v papírových kapesníčcích a ručnících. Je uvolňován také jako součást cigaretového kouře a ze zařízení na spalování. V domech s garáží se uvolňuje z výfuků aut. Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny označuje formaldehyd jako jeden z nejvýznamnějších karcinogenů.

Benzen je ropným produktem; bývá používán při výrobě čistících prostředků, latexových barev, olejů, pěn, barviv a gumy. Je běžnou součástí stavebních materiálů, výfukových plynů a především je v cigaretovém kouři. Benzen byl dokonce zjištěn i v některých farmaceutických produktech a je znám tím, že vyvolává leukémii.

Trichloretylen lze nalézt v barvách, leštidlech, šamponech na koberce, čističích skvrn a odmašťovadlech. Je rovněž používán při suchém čištění, které se už ale neprovádí tak často. Protože ale bývají touto látkou kontaminované i některé vodní zdroje, dostává se do ovzduší v domě ze sprch. Trichloretylen je znám jako látka tlumící centrální nervový systém.

Kysličník uhelnatý se nalézá v domech s plynovým sporákem a pravidelně se vyskytuje ve vysoké koncentraci při opotřebovaných nebo špatně udržovaných ohřívačích vody. Pokud je s budovou propojena garáž, dostává se do ní tento plyn jako součást výfukových plynů z auta. Při vyšších koncentracích dokáže kysličník uhelnatý způsobit i náhlé úmrtí.

Rostliny jsou schopné účinně odstraňovat jedovaté složky ze vzduchu v budovách

Mezi nejvýkonnější rostliny odstraňující tyto nebezpečné chemikálie ze vzduchu patří tyto:

 • Palmy: hlavně druhy Areca, Bamboo a Phoenix roebelenii
 • Kapradiny: především Nephrolepis exaltata
 • Břečťan evropský
 • Lopatkovec (Spathiphyllum floribundum)
 • Chryzantémy a astry (Asteraceae) včetně gerber
 • Zelenec chocholatý (Chlorophytum comosum)
 • DracénaJe také samozřejmě velmi důležité každodenně otevírat okna a dveře svého domu, aby se umožnila výměna vzduchu. Jako bonus produkují pokojové rostliny kyslík, který pak dýcháme a je známo, že jejich přítomnost v místnostech snižuje stresovou zátěž obyvatel.

V domě s obytnou plochou do 200 čtverečních metrů je doporučováno pěstovat asi 15-20 rostlin.Autor

Kim Evans
Přeložil: VaP
Zdroj: http://www.naturalnews.com/028018_indoor_air_pollution


Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Řešení pro rakovinu se nalézá v rakovinných kmenových buňkách

Jsou to právě kmenové buňky, které řídí růst a šíření rakoviny. Abyste dokázali léčit rakovinu, musíte dokázat proměnit rakovinné kmenové buňky zpátky na normální. To může být provedeno jen tehdy, když se v těle vytvoří vhodné vnitřní prostředí. 

 

 

Zpráva vydaná institutem pro medicínu potvrzuje nebezpečnost vakcín

Už mnoho let se střetávají odborníci na přírodní léčbu s představiteli oficiální medicíny v otázkách nebezpečnosti vakcín, avšak poslední zpráva, kterou oficiálně vydal the Institute of Medicine (IOM) předkládá nový významný argument...Většina ovocných džusů je zdravá asi stejně jako limonáda

Když stojíme před volbou zdravého nápoje, bude většina lidí zřejmě souhlasit s tím, že ovocný džus je lepší volbou než limonáda nebo káva. Vždyť džusy se přece vyrábí z ovoce, a tedy musí být zdravé, že ano?Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz