• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 54 hostů a žádný člen

Parfémy celebrit jsou nabité toxickými látkami

Dokonce i luxusní parfémy jsou vyráběny ze směsi nebezpečných a netestovaných látek, které mohou způsobovat alergie či narušovat hormonální systém – zjistila studie provedená organizací Environmental Working Group a serverem Campaign for Safe Cosmetics (Kampaň za bezpečnou kosmetiku).

Zákon o poctivém balení a označování výrobků z roku 1973 výslovně zprošťuje výrobce kosmetiky od povinnosti uvádět složky vytvářející vůni produktu na obalu. Stačí pouze, když uvedou „vůni“ (parfum, fragrance) jako jednu ze složek celého výrobku. Tato nedokonalost ve značení se stává obzvláště ošemetnou ve spojení s nedostatkem údajů o bezpečnosti vonných složek. Ani americká Správa potravin a léčiv, ani žádná jiná společnosti se zodpovídající organizace netestovala, jestli jsou tyto látky bezpečné pro použití v kosmetických výrobcích.

Na žádost Kampaně za bezpečnou kosmetiku zaslala Environmental Working Group 17 značkových parfémů k ověření nezávislé laboratoři. Třináct z testovaných vůní bylo zakoupeno v USA a zbylé čtyři v Kanadě.

Parfémy deklarovaly na obalu 51 ingrediencí, avšak výzkumníci odhalili ještě dalších 40 neuvedených chemických látek. Každý výrobek obsahoval zhruba stejný poměr uvedených a neuvedených substancí. Těch skrytých bylo průměrně čtrnáct v každém parfému, přičemž nad průměr se dostali např. Britney Spears Curious (17), Giorgio Armani Acqua Di Gio (17), Chanel Coco (18) a American Eagle Seventy Seven (24).

Průměrný výrobek obsahoval deset známých alergenů, které mohou vyústit v astma, bolesti hlavy a dermatitidu neboli zánět kůže. Giorgio Armani Acqua Di Gio obsahoval alergenů nejvíce, a to rovnou devatenáct.

Mnohem závažnější ale je, že výzkumníci odhalili deset látek zodpovědných za narušování hormonálního systému, přičemž v každém parfému byly průměrně čtyři. Parfémy Halle by Halle Berry, Quicksilver a Jennifer Lopez J. Lo Glow obsahovaly dokonce po sedmi těchto látkách – šest z nich napodobujících estrogen a jednu narušující funkci štítné žlázy. 

Mezi látkami narušujícími hormony byly látky blokující sluneční záření, syntetická pižma Galaxolide a Tonalide a diethyl-ftalát (DEP). Bylo prokázáno, že Galaxolide a Tonalide, které byly nalezeny ve více než osmi parfémech, se hromadí v těle lidí i zvířat. DEP byl nalezen ve dvanácti produktech v koncentracích od 30 do 30000 částic na milion, přičemž nejvyšší koncentrace byla v parfému Eternity for Women. DEP je spojován s poruchami reprodukčních orgánů u mužů, poškozováním spermatu a v poslední době také s dětskou hyperaktivitou.

Další ingredience obsažené v parfémech dokáží reagovat se vzduchem v místnosti a vytvářet formaldehyd, ultrajemné částice (nebezpečné svým usazováním v organismu, kde mohou snadno reagovat s důležitými orgány), a další škodliviny. Stejně nebezpečné látky se nacházejí i v osvěžovačích vzduchu, šampónech, krémech a produktech do koupele, myčky i pračky. 

FDA nemá žádnou pravomoc nutit výrobce k testům bezpečnosti těchto látek, a proto kvalita velkého množství z nich zůstává stále neprozkoumána. Pouze 19 z 91 nalezených substancí bylo někdy testováno v průzkumech financovaných kosmetickým průmyslem a jen 27 jich zkoumala odborná organizace. Ze všech nalezených neoznačených ingrediencí byl bezpečnostní posudek publikován pouze u 34% látek. 

Lidé z kosmetického průmyslu vám budou tvrdit, že jich bylo testováno mnohem více, avšak většina z provedených testů proběhla mimo kosmetický kontext, některé látky byly testovány např. jako přísady do potravin. A navíc i ty ověřené mohou v kombinaci s těmi netestovanými, tvořícími neurčitou kategorii „vůní“, reagovat neočekávaně. 

Bez požadavků na úplné značení výrobků a jejich testování spotřebitelé jednoduše nemohou vědět, co všechno se může skrývat pod termínem „vůně“.Autor

David Gutierrez
Přeložil: Honz4
Zdroj: http://www.naturalnews.com/030635_perfumes_toxic_chemicals


Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Další padouch v kosmetice aneb nová látka způsobující „epidemii“ kožních alergií

Parabeny, ftaláty, hliník, olovo – seznam dobře známých kosmetických celebrit, od kterých se už mnoho z vás drží v uctivé vzdálenosti. Nyní si do něj můžete přidat další. Jmenuje se methylisothiazolinon nebo také zkráceně MI a je to skutečně kanón.

 

Odhalený podvod rakovinového průmyslu: téměř žádné „vědecké" studie se nedaří replikovat

Drtivá většina tzv. vědeckých studií zaměřených na výzkum rakoviny je nepřesných a potenciálně podvodných – tak zní závěr revize publikované v magazínu the Nature. Šokujících 88% z 53 „mezníkových“ studií o rakovině, jež byly publikovány...


Parfémy celebrit jsou nabité toxickými látkami

Dokonce i luxusní parfémy jsou vyráběny ze směsi nebezpečných a netestovaných látek, které mohou způsobovat alergie či narušovat hormonální systém...
Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz