• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 28 hostů a žádný člen

Úlevu při bolesti v zádech lze najít přirozenou cestou – inverzní terapií

Velká část dnešní populace v této době trpívá nějakou formou bolesti v zádech. Zatímco klasičtí lékaři neváhají s doporučováním operací, které mají napravovat poškození a ulevit od bolesti, způsobované poškozenou meziobratlovou ploténkou, je dobré si uvědomit, že k dispozici tu máme ještě i přirozené a neinvazivní způsoby k vyléčení bolesti zad. Mezi takovéto nejčastější léčebné postupy patří buď terapie cvičením nebo převrácenou polohou (případně jejich kombinace).

Při terapii převrácenou polohou (TPP) je postižený polohován hlavou dolů, aby se snížil tlak na nervy kolem páteře, na okolní vazivo a ploténky. Snížením jejich stlačení dochází k významnému snížení bolestivosti. K vyhodnocení tohoto efektu byla prováděna např. studie v roce 1978 a tato doložila, že pacienti při převrácené poloze zaznamenávali takřka okamžitě asi 35% snížení pocitů bolesti. Jiná podobná studie došla k závěru, že více než 80% pacientů, kteří podstoupili pouhých 8 opakování pobytu na polohovacím lůžku, bylo následně schopno se vrátit do práce a k běžným každodenním aktivitám. Jedna z nejnovějších studií tohoto druhu potvrdila, že více než 70% pacientů, kteří již byli objednáni na operaci zad, se mohli nechat vyškrtnout z pořadníku.

TPP ale prospívá kromě pacientů s bolestí v zádech i jiným – prokázalo se, že je vhodná i při uskřípnutých nervech, skoliózách, bolesti v šíji, stenóze (zúžení) páteře, fibromyalgii, vyhřezlých ploténkách, ischiasu, artritidě páteře, zlomeninách obratlů nebo u nefunkčního SI skloubení. U pacientů, kteří podstupují TPP, dochází navíc k významné úlevě od bolestí hlavy nebo migrén.

Lidé, kteří teprve začínají s touto terapií, by měli začít s nakláněním lůžka do úhlu 25-30 stupňů. Jakmile si na tuto polohu po čase přivyknou, je možné využít náklonu kolem 60°. Většina pacientů pak zjistí, že už nepotřebují tento sklon dál zvyšovat. Jen málo pacientů si tedy přeje natočit polohovací lůžko až na plných 90°.

Není proto nutné využívat maximálního sklonu 90°, abyste pocítili přínosy TPP. Už jen pouhý náklon o 25° na dobu několika minut každý den zlepšuje proudění v lymfatickém systému a pomáhá uvolnit stažené svaly. Tato terapie napomáhá také k procvičení svalových skupin v hloubce kolem páteře, aniž by na ni byl vyvíjen jakýkoliv přídavný tlak. Ukázalo se, že TPP pomáhá ke zlepšení oběhových funkcí a může být prospěšná i ke zpomalování projevů stárnutí.

TPP ale má i některé kontraindikace. Vždy byste se před jejím nasazením měli poradit se svým lékařem, pokud máte některou z níže uvedených diagnóz:osteoporóza, zánět spojivek, infekce středního ucha, odchlípení sítnice, vysoký krevní tlak, problém se srdcem nebo krevním oběhem, umělý kyčelní nebo kolenní kloub.Velmi opatrní musí být i lidé v následujících případech:těhotné ženy, pacienti po zlomeninách nebo s poškozením nervových pletenců kolem páteře, stavy po mrtvici nebo velmi obézní lidé.Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Pět lží, které rádi říkají učitelé osobního růstu

Učitelé osobního růstu nám často říkají některé působivé lži a dělají to často jen proto, aby se dařilo uspět jim samotným. Asi to tak má být. Tyto pohodlné malé lži totiž mohou být i efektivními motivátory, neboť působí na primární lidské potřeby a emoce.


Konopný olej: ať žije král

Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin. Konopí bylo jednou z prvních pěstovaných a konzumovaných plodin, a to v celosvětovém měřítku...

 

Pití vody během jídla může narušit trávení

Mnozí s nás už jsme to slyšeli snad stokrát: vypij denně osm sklenic vody, abys zůstal zdravý a hydratovaný. Avšak i když hydratace bývá pro naše zdraví opravdu důležitá, pokud do sebe nalijete veškerou vodu současně s jídlem, může to mít ve skutečnosti...

 

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz