• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 23 hostů a žádný člen

Račte si vybrat: Sex nebo rohlík?

Kdybyste dostali možnost zvolit si mezi sexem nebo pečivem, co byste si vybrali? Pokud jste zrovna vykřikli „sex!“:

 1) Omluvte se kolegům

2) Položte si otázku, proč by mnoho lidí dalo přednost pečivu

 

Právě nesnášenlivost lepku je na strmějším vzestupu než jakákoli jiná potravinová intolerance. Postihuje samozřejmě lidi trpící celiakií, ale taky velké procento populace, které k celiakii nemá genetické dispozice, ale pořád se u něj projevují negativní reakce, když lepek sní (pro tuto diagnózu se nyní v angličtině používá zkratka NCGS: Non-Celiac Gluten Sensitive což je v praxi člověk, co je citlivý na lepek, ale nemá celiakii, pozn. překl.)

 

Pro mnoho lidí (jak potvrzené celiaky, tak lidi s nesnášenlivostí lepku) se rovná pozření i malého množství lepku nafouklému břicho, křečím a průjmu.. pokud bychom měli vyjmenovat jen tři nejčastější příznaky, které by zkazili náladu i Hugh Hefnerovi.

 

I přesto stále slyšíte lidi říkat: „Vím, že mě to bude později mrzet, ale nemůžu si pomoct“ a pustí se do hodování na pečivu.

 

V současné době je pro nás nezvratný fakt, že je většina populace silně závislá na tomto jídle – jenomže tato závislost zdá se zahrnuje také lidi, u kterých byla lékařem diagnostikovaná nesnášenlivost na takové jídlo a u kterých se objevují bolesti a nepříjemné pocity pokaždé, když takové jídlo snědí.

 

Co některé z nás nutí volit si bolest trvající hodiny nebo dokonce dny jen pro okamžité uspokojení, které trvá pár vteřin? Můžeme to vůbec nazvat jinak než skutečnou závislostí?

 

Jasně, závislost na jídle, pochopitelné. Může být ale jídlo, které nám způsobí bolesti, stále příjemnější než sex?

 

Výsledky studie uskutečněné v Leicesterské Hlavní Nemocnici v Anglii praví: „Nyní existují dostatečné důkazy, že celiakie má spojitost s mužskou i ženskou neplodností.. poruchu hypotalamo-hypofyzární osy. Hyperprolaktinémie se objevuje u 25% celiaků a má za následek ztrátu potence a chuti na sex.

 

Výsledky další studie uvádí: „… sexuální dysfunkce a abnormality ve kvalitě spermatu byly zjištěny u 28 můžu celiaků v řadě. Z provdaných lidí trpících celiakii je 19% manželství bez možnosti zplodit potomka, což je mnohem vyšší číslo, než se mezi běžnou populací čekalo.

 

Lidé, kteří si toho jsou vědomi a týká se jich to i přesto konzumují lepek, nebo jak říkají, „šidí“. Šidit a trpět nevyhnutelné důsledky. Nejhorší na tom je, že někdo, kdo trpí nesnášenlivostí lepku, aniž u něho ještě propukla celiakie, může skutečně jejímu vypuknutí zamezit pouhými změnami v jídelníčku – a stejně všichni čekají, dokud není příliš pozdě.


Neplodnost, impotence, sterilita, “… mužská gonadální dysfunkce je nejspíše důsledkem snížené přeměny testosteronu na dihydrotestosteron kvůli nízké hladině 5-alfa-reduktázy… způsobuje impotenci a ztrátu libida.“ Impotence a ztráta chuti sexuální touhy určitě nestojí za dlabanec toustů.

 

Pár dobrých zpráv: „Odstranění lepku z jídelníčku a doplnění chybějících nutričních složek může navrátit plodnost jak mužům, tak i ženám.“ Přejít na bezlepkovou dietu může zvrátit neplodnost; nicméně mnoho problémů je nezvratitelných a i když se člověku ve většině případů udělá lépe, budou muset žít s komplikovanou, doživotní poruchou, na kterou neexistuje lék.

 

Takže pokud dostanete na výběr mezi lepkem (pro který existuje mnoho alternativ) a sexem – doufejme, že si vyberete sex. Ten muffin za to opravdu nestojí.

 

POZNÁMKA: Celiakie není tak vzácná, jak si většina lidí myslí. 30% Američanů k ní má genetické dispozice, přestože to nemůžou vědět, protože podle odhadu zatím nebylo 97% celiaků diagnostikováno. Genetické vyšetření celiakie je snadné, neškodné a je vaši první volbou v boji proti tomuto velice běžnému autoimunnímu onemocnění.


Autor

Jaqui Karr
Přeložil: Sonnak
Zdroj: http://www.naturalnews.com/037361_sex_bread_gluten


Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Téměř všechny klinické testy léčiv jsou vědecky neplatné kvůli vlivu mysli; z vědeckých metod farmaceutického průmyslu zůstalo jen zbožné přání

Nová studie publikovaná magazínem Science Translational Medicine ukázala, že mnoho léků funguje pouze proto, že to lidé očekávají, nikoli proto, že by tyto léky vyvolaly v lidském těle jakýkoli reálný" chemický účinek.


Zenová motivace

Během stresujícího období, když jsem ještě pracoval jako manažer, bylo mou nejméně oblíbenou částí dne slyšet ráno budík. Muset vstát a čelit novému dni plnému těžkých pracovních výzev a podnikového politikaření pro mě nebyla procházka růžovým sadem. Proto....

 

Cvičení pět Tibeťanů pro dlouhověkost

Pět Tibeťanů je specifická sekvence jógických pozic, jejichž cvičení je údajně klíčem k dlouhověkosti. Podle legendy byla tato sestava vytvořena Tibetskými mnichy v Himalájském klášteře a poté byla rozšířena do světa plukovníkem Bradfordem z Britské armády.

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz