• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 71 hostů a žádný člen

Přoč byste se měli vyhnout kosmetice obsahující sodium lauryl sulfate

Sodium lauryl sulfate (SLS) je chemická pěnivá látka, které se dostává pozornosti kvůli své potencionální toxicitě. Nalézá se v mnoha výrobcích užívaných ke každodenní hygieně a péči o tělo. Patří mezi ně zubní pasta, šampon, pleťové mléko, mýdlo, čistící tělové prostředky a další produkty.

 

Sodium lauryl sulfate nezačal svoji existenci jako čistící prostředek určený pro běžného spotřebitele. Původně byl prodáván jako průmyslový čistič s primárním určením pro náročné čištění a odmašťování. Nyní ho lze nalézt ve výrobcích, které jsou v častém a bezprostředním kontaktu s lidskou pokožkou.

 

Důvod jeho výskytu v tolika běžných hygienických produktech je jednoduchý – spotřebitelé očekávají, že budou všechny dostatečně pěnit. SLS je jednou z nejčastěji vyráběných chemikálií v USA, jelikož ho mnoho společností používá jako levný pěnivý prostředek.

 

SLS dráždí pokožku a narušuje její přirozenou vlhkost

 

SLS kvůli svým čistícím schopnostem zbavuje kůži a vlasy jejich přirozené vlhkosti, avšak svoje tělo můžete stejně dobře vyčistit pomocí vhodnějších a jemnějších látek. Existuje několik masných kyselin, jež ho vyčistí stejně dobře a bez narušení choulostivé kyselé vrstvy, jež ho chrání před vnějšími vlivy a toxiny.

 

Sodium lauryl sulfate byl označen za jednu z nejčastějších kůži narušujících látek používaných v produktech péče o tělo. Má schopnost kůži snadno prostupovat a dostávat se až do krevního oběhu. Zároveň tato žíravá pěnící látka lehce ničí vrstvu lipidů, které udržují kůži jemnou a pružnou.

 

SLS umožňuje vstřebávání toxinů a toxinem i samo je

 

Často se užívá jako látka podporující vstřebání dalších ingrediencí, např. vitamínů, hydratačních látek a minerálů. Nicméně většina mýdel a šamponů, které SLS obsahují, jsou zároveň plné mnoha jiných chemikálií.

 

To je další důvod mít se na pozoru, jelikož právě chemické látky prolamují ochranou vrstvu kůže nejčastěji. Tudíž když používáte výrobek jak se SLS, tak s dalšími umělými toxiny a konzervanty, umožňujete jim mnohem snáze pronikat do kůže a krevního řečiště. SLS bylo nalezeno v  tkáni mozkové, jaterní, srdeční a v mnoha dalších, což naznačuje, že je v lidském těle zadržováno dlouhou dobu. 

 

SLS dráždí oči, dásně a vlasové folikuly

 

Kvůli jejím dráždivým vlastnostem je zakázáno přidávat tuto syntetickou látku do dětských šamponů. Dlouhodobé působení může způsobit rozmazané vidění, pálení a v několika případech je dokonce spojováno se slepotou.

 

Studie ukázaly, že SLS způsobuje také podráždění dásní. Ve většině běžně dostupných zubních past je obsaženo kvůli své schopnosti dobře pěnit. Ti, kteří mají s dásněmi zdravotní problémy, se zotavují mnohem rychleji, když používají prostředky ústní hygieny bez SLS.

 

Kvůli poškozování vlasových folikulů je také spojováno s vypadáváním vlasů. Při použití šampónu dochází k vysoušení a vlasy ztrácejí přirozený lesk.

 

Vyhnout se výrobkům s obsahem SLS je stále lehčí a lehčí, jelikož mýdla, šampony, pasty a další kosmetické produkty bez něj jsou stále dostupnější.

 

Autor

Danna Norek
Přeložil: Honz4
Zdroj: http://www.naturalnews.com/033932_sodium_lauryl_sulfate_shampoo

Pozor také na podobný sodium laureth sulfate (SLES), který se vyskytuje v ještě větším množství kosmetických produktů. Je sice méně dráždivý, ale jinak má podobné účinky. Navíc nemůže být metabolizován v játrech, a tak v těle zůstává mnohem déle než SLS. 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Za posledních 27 let zemřely kvůli lékům 3 miliony lidí, vitaminové doplňky nemají na kontě žádnou smrt

Navzdory hlasům o neúčinnosti a toxicitě vitaminových doplňků, které jsou šířeny klasickými lékařskými institucemi a populárními médii, nemá jejich požívání za uplynulých 27 let na kontě jedinou smrt. Farmaceutická léčiva jsou naproti tomu zodpovědná za 3 miliony úmrtí...


Studené sprchy nabízí více, než byste možná mysleli

Dlouho panovalo přesvědčení, že jediné využití pro studenou sprchu je odvrátit sexuální touhu. Po celá předcházející staletí patřily studené sprchy a lázně mezi běžné procedury léčebných režimů a nyní se vracejí zase zpět...

 

 

Zvyšte si testosteron přirozenou cestou

Většina lidí si spojuje testosteron s vousy, obrovskými svaly a nelegálními steroidy. Přirozeně vytvářený testosteron ale představuje důležitý prvek pro mužský i ženský metabolismus. Jeho snížená hladina je epidemická a ohrožuje životy po celém světě.

 

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz