• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 49 hostů a žádný člen

Pět složek deodorantů, kterým se chcete vyhnout

Deodorant je neodmyslitelnou součástí toaletních potřeb, kterou vlastní většina lidí. Málokdo z nich si ale uvědomuje nebezpečí skrytá v účinných složkách těchto výrobků, a tak nadále aplikují potencionálně nebezpečné chemikálie do podpaží, jen aby zmírnili pocení a zápach.

 

 

je základní přísadou ve většině antiperspirantů. Hliník je kov, který se do antiperspirantů přidává proto, aby zabraňoval potu v úniku kožními póry. Hliník je spojován s rakovinou prsu u žen a také se zvýšeným rizikem vzniku Alzheimerovy choroby.  

Již několik studií prokázalo spojení mezi četností používání antiperspirantů a zvýšeným výskytem rakoviny prsu u žen a rakoviny prostaty u mužů. I přes to FDA stále neoznačila hliník jako karcinogen. Jejich postoj zůstává jedním z "počkáme a uvidíme", i přestože se objevují stále nové, jasně hovořící studie.

 

jsou skupinou syntetických konzervačních látek, kterou lze v deodorantech taky nalézt velmi často. Ve skutečnosti se parabeny vyskytují v alarmujícím množství produktů péče o tělo. Výsledky odběrů 100 náhodných vzorků lidské moči provedených CDC odhalil, že parabeny obsahovalo všech 100 vzorků. To dokazuje vysokou schopnost naší kůže vstřebávat chemikálie, které na ni aplikujeme.

Největší obavu vyvolává fakt, že absorpce těchto preparátů naruší naši křehkou hormonální rovnováhu. To může vést k projevům jako je časný nástup puberty u dětí či zvýšené riziko výskytu rakoviny. Parabeny se také objevily v souvislosti s vrozenými vývojovými vadami a toxicitou orgánů.

je další běžnou přísadou v antiperspirantech a deodorantech. Jde o látku vytvořenou z ropy, která se pro svou přilnavou konzistenci používá ve změkčujících kosmetických výrobcích. Jde o laciný způsob, jak učinit kosmetické produkty snadněji aplikovatelné na pokožku.

Tvrzení, že propylenglykol je v malém množství neškodný, bylo zpochybněno právními zástupci pro ochranu spotřebitelů. Studie prokázaly, že ve velkém množství může poškodit centrální nervovou soustavu, játra a srdce.

Tato chemikálie se dokonce nalézá ve velkém množství průmyslově zpracovaných potravin. Zdravý rozum nám velí ke snížení množství propylentglykolu, se kterým přicházíme do styku. Z toho důvodu je u lidí zabývající se zdravým životním stylem na vzestupu používání produktů, které propylenglykol neobsahují.

(phthalates) jsou další třídou chemikálií, které se v deodorantech a antiperspirantech často vyskytuje a které byste se možná radši vyhnuli. Ftaláty se používají v kosmetice, syntetických vůních, plastech, produktech péče o tělo a zdravotnickém zboží. Pomáhají rozpustit ostatní složky a vytvářejí tak lepší konzistenci.

S ftaláty je problém v tom, že byly v minulosti spojeny s množstvím zdravotních potíží. Vysoké množství ftalátů v krvi a moči u žen nosících plod zvyšuje možnost výskytu vrozených vývojových vad. To naznačuje, že ftaláty mohou narušit hormonální receptory stejně jako zvýšit pravděpodobnost buněčných mutací.

je další častou složkou v běžných deodorantech. Pro svou antibakteriální schopnost je v antiperspirantech používán jako "zabiják zápachu". Často se taky používá v antibakteriálních mýdlech, vlhkých kapesníčcích a gelech.

FDA triklosan označila jako pesticid. Také je USEPOU klasifikován jako možný karcinogen. Toto zařazení podnítilo některé společnosti k jeho odstranění ze svých produktů. I přesto se s ním můžeme setkat, vyskytuje se totiž jako jedna ze složek v některých dalších látkách.

Zdroje:

http://www.cbsnews.com/stories/2009...
http://www.ewg.org/chemindex/term/563
http://www.thedailygreen.com/enviro...
http://www.health-report.co.uk/ethy...
http://www.naturalingredient.org/sy...


Autor
Danna Norek
Přeložil: Sonnak
Zdroj: http://www.naturalnews.com/033364_deodorants_chemical...
 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Přoč byste se měli vyhnout kosmetice obsahující sodium lauryl sulfate

Sodium lauryl sulfate (SLS) je chemická pěnivá látka, které se dostává pozornosti kvůli své potencionální toxicitě. Nalézá se v mnoha výrobcích užívaných ke každodenní hygieně a péči o tělo. Patří mezi ně zubní pasta, šampon, pleťové mléko, mýdlo...

 

Magic TV: Bioenergetické uvolnění s Elliottem Hulsem

Vážení přátelé, dneškem počínaje se budete na našich/vašich stránkách setkávat s novým médiem. Přinášíme vám první z doufejme že dlouhé řady přeložených videí. Omluvte hned takhle na startovní čáře několik peprnějších výrazů, ale k Elliottu Hulsovi upřímnost zkrátka patří...

 

Za posledních 27 let zemřely kvůli lékům 3 miliony lidí, vitaminové doplňky nemají na kontě žádnou smrt

Navzdory hlasům o neúčinnosti a toxicitě vitaminových doplňků, které jsou šířeny klasickými lékařskými institucemi a populárními médii, nemá jejich požívání za uplynulých 27 let na kontě jedinou smrt. Farmaceutická léčiva jsou naproti tomu zodpovědná za 3 miliony úmrtí...


Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz