• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 22 hostů a žádný člen

Studené sprchy nabízí více, než byste možná mysleli

Dlouho panovalo přesvědčení, že jediné využití pro studenou sprchu je odvrátit sexuální touhu. Po celá předcházející staletí patřily studené sprchy a lázně mezi běžné procedury léčebných režimů a nyní se vracejí zase zpět. Přestože taková ledová ranní sprcha pro vás možná není zrovna lákavá, mnoho lidí ji doporučuje s tím, že jim dává příval energie, která vydrží i po mnoho následujících hodin. Je to procedura propagovaná i specialisty na vrcholový sport, takže mnoho sportovců absolvuje po zátěži ledovou lázeň, aby zregenerovali své tělo, nabrali zpět energii a ubránili se zraněním. Co se přitom odehrává? Když skočíte do studené lázně, vaše cévy se stáhnou a vytlačí část krve, což vám dá pocit ztuhlosti. Jakmile pak vylezete ze studené vody, cévy se začnou zase rozšiřovat a nasávat čerstvou okysličenou krev do svalů, což je posilní a dá vám pocit osvěžení a připravenosti nastoupit do nového dne.

 

 

V Německu se nyní rozběhlo několik výzkumných studií, protože lékaři v nemocnicích zjišťují, že lidé, kteří plavali v ledové vodě, mají daleko menší sklony k plicním infekcím. Lékaři potvrzují, že: "plavání v ledové vodě, ponoření následující po sauně nebo jiné způsoby ponořování otužují tělo a jsou přínosné pro zdraví, protože zvyšují odolnost proti hrudním infekcím." V našem moderním denním životě jsme si až příliš uvykli na prostředí s klimatizací nebo s vytápěním. A když se potkáme i s velmi oslabenou bakterií, naše stresované tělo se s tím nemusí vyrovnat a onemocníme. Studená sprcha nebo lázeň je považována za prostředek, který dává našemu tělu krátký šok, a díky tomu budeme odolnější k nemocem. Dr Werner Siems, biochemik z Herzog-Julius Hospital, to definuje takto: "Krátké vystavení chladu vyvolává oxidační stres středního stupně, který může tělo připravit k tomu, aby bylo schopné odolávat větším stresům."

 

 

Dr Peter Clough z the University of Hull prováděl množství experimentů, aby doložil, že vystavení extrémnímu chladu má příznivé účinky. Při jednom takovém pokusu pobýval se skupinou studentů v chladných horách, nechával je ponořit ruce do nádoby s ledovou vodou a přitom jim pokládal otázky. Došel k závěru, že takovéto extrémní ochlazování napomáhá studentům k mentální odolnosti a ke schopnosti překonávat stresující situace. Dr Clough díky tomuto zjištění našel řešení, jak zdolat epidemii stresu ve Velké Británii: podle něj by mohla velmi pomoci obyčejná každodenní ranní studená sprcha.

 

 

Když tedy ráno vstanete, zatněte zuby a dejte si studenou sprchu. Může vám to dát tolik energie, kolik potřebujete na celý den.

 

Autor

Sheryl Walters
Přeložil: VaP
Zdroj: http://www.naturalnews.com/z026250.html

 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Většina ovocných džusů je zdravá asi stejně jako limonáda

Když stojíme před volbou zdravého nápoje, bude většina lidí zřejmě souhlasit s tím, že ovocný džus je lepší volbou než limonáda nebo káva. Vždyť džusy se přece vyrábí z ovoce, a tedy musí být zdravé, že ano?Také nesolená jídla zvyšují riziko mrtvice a infarktu – potvrzuje vědecká studie

Už mnoho let je nám připomínáno, abychom snižovali svůj příjem soli, pokud si chceme uchovat své zdraví. Především jedinci se zvýšeným rizikem srdečního infarktu bývají varováni, že musí snižovat spotřebu soli pouze na nezbytné minimum.Nepropadejte panice okolo vápníku

Falešný rozruch se týká především vápníkových doplňků. Vápník ze syrových nezpracovaných potravin je pro naše tělo přínosný a nezbytný. Na druhou stranu zpracované potraviny obohacené o vápník a doplňky s vysokým obsahem elementárního vápníku mohou...

 

Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz