• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 49 hostů a žádný člen

Mixturam.cz – poměrně drahé míchání

Server Vitalia.cz uvedl minulý týden rozhovor s jedním ze zakladatelů webu Mixturam.cz, Tomášem Valentou. Mixturam.cz je stránka, na které si může každý uživatel online namíchat doplněk stravy podle svých individuálních potřeb. Celý web je krásně zpracovaný, vybírat lze z 32 různých vitamínů, minerálů, bylin a dalších zdraví prospěšných látek. Pokud by snad někdo při výběru tápal, pak mu systém dokáže na základě zadaného pohlaví, váhy, výšky, věku a zdravotních problémů vhodnou kombinaci doplňků stravy doporučit. Jde jistě o skvělý nápad a možná v jeho pozadí stála i dobrá myšlenka, avšak autor se vůbec nebojí nechat si ho velkoryse zaplatit.


Cena jednoho balení, které obsahuje 100 tobolek, je vždy 790 korun a vůbec nezáleží, kolik látek a v jakém množství tobolka obsahuje. Může tam být například pouze jedna, ale také až šest druhů látek. Jedna tobolka však pojme maximálně 350-500 mg, což dělá 35-50 gramů na jedno balení. V čem je problém?

 

Výhodně-nevýhodná směs

Nejjednodušší bude si vše ukázat na jednoduchém příkladu. Dejme tomu, že nás trápí klouby a namícháme si směs, která by nám měla ulevit. Tobolky naplníme z půlky kolagenem a z druhé půlky organickou formou síry zvanou MSM. Ve 100 tobolkách budeme mít zhruba po 16 gramech od obou látek. MSM i kolagen seženeme bez problémů v ceně do 300 korun za kilo. Když vše přepočítáme, vyjde nám celková cena veškerého prášku v tobolkách na přibližně 10 korun. Vy ovšem za vše zaplatíte "pouhých" 790.


Mohlo by se zdát, že vybíráme ty nejlevnější látky, avšak zkusme si dát ještě jeden příklad a zamířit cenově o trochu výš. Představme si, že máme organismus zanesený všemožným bordelem ze stravy a prostředí a potřebujeme ho detoxikovat (u většiny populace netřeba si nic představovat, taková je zkrátka situace). Zvolíme si proto na stránkách Mixturam.cz tobolky s řasou chlorella a mladým ječmenem. Celkový obsah látek v balení bude asi 20 gramů od každé. Kilo chlorelly lze pořídit za cenu okolo 1300 korun a zelený ječmen za 1800. Sečtením získáme cifru 62 korun.


Za úplný výsměch se dá potom označit lněné semínko, které si můžete v tobolkách zakoupit za cenu 790 korun za 39 gramů, přičemž normálně lze bez problémů sehnat kilo za cenu okolo 80 korun. Za svých 790 korun dostanete len v ceně necelých 4 korun.

 

Více látek v jedné tabletce ≠ lepší zdraví

Jistě, výhoda webu Mixturam.cz tkví v možnosti namíchat si sám vhodnou kombinaci látek do jedné tobolky, a pak již mít vše "bez práce", avšak jste skutečně ochotni za tuto výhodu platit klidně i o 1000 % víc, než nutně musíte. A to ani nebereme v úvahu fakt, že čím více látek si do tobolky namícháte, tím menší je jejich obsah, a s obsahem se samozřejmě snižuje i účinnost látek. Mixturam.cz si tak vlastně upletl bič sám na sebe. Snaží se vydělávat tím, že lidem usnadní a zpříjemní braní doplňků stravy, ale paradoxně těm, kteří jich berou opravdu hodně, pomoci nedokáže, jelikož se buď do tobolky nevejdou všechny, a nebo se vejdou, ale ne v požadovaném množství.


Tomáš Valenta se v rozhovoru brání, že služba Mixturam.cz není drahá, protože: "Když si člověk posčítá, že si kupuje tady krabičku na vlasy, támhle krabičku na pročištění organismu, další na zlepšování paměti, tak je to např. 500, 800, 300 korun. Pak ještě nějaké balení na klouby, to je zase minimálně 1000 korun, a už to v součtu dělá docela hodně vysokou částku. V některé krabičce je dvacet tobolek, v některé čtyřicet… My jich nabízíme rovnou sto. V tom máme obrovskou výhodu." Ano, výhoda je v tom, že musíte utratit minimálně 790 korun a spoluautor webu už jaksi zapomněl připomenout, že v těch čtyřech baleních je celkově podstatně větší množství účinných látek, než v jeho tobolce. Vezměme pouze jedno zmiňované balení na klouby za minimálně 1000 korun. Za tuto cenu lze pořídit například GS Condro FORTE na tři měsíce užívání. V tříměsíčním balení najdeme celkem 144 gramů glukosaminu. V tříměsíční kůře od pana Valenty obdržíte necelých 37 gramů. Jinak není GS Condro FORTE samozřejmě taky žádná výhra, jelikož lze i glukosamin pořídit za cenu okolo 800 korun za kilo.


Mixturam.cz tak nejenže neobstojí v konkurenci samostatně zakoupených látek, ale cenově se nemůže rovnat ani s klasickými přípravky prodávanými v lékárnách. Jedinou výhodou potom může být absence plnících, leštících a protispékavých látek (minerály jsou umístěny pouze v želatinové tobolce s kouskem mikrokrystalické celulózy) a dobrý pocit, že mám doma něco, co nikdo jiný. Komu však na zdraví skutečně záleží, ten si s nějakým mícháním nedělá hlavu, pořídí si vše sám a může si dát, co tělo ráčí.

 

Pokud tápete, kde si jednotlivé látky objednat. Náš favorit je Zdraví-az. Obejdete se i bez tobolek, většinu látek stačí rozmíchat ve vodě a vypít, ale kdyby Vám náhodou nějaká látka příliš nechutila či snad dokonce smrděla, pak není nic lehčího než si z internetu objednat prázdné želatinové kapsle a plničku (například ZDE) a udělat si doma v kuchyni takový vlastní Mixturam.cz. Zajímavé řešení nabízí i 4fitness. Sortiment je zaměřený spíše na výživu sportovců, nicméně například pro problémy s klouby se dá vhodné řešení najít i tam.

 

 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Magic TV: Bioenergetické uvolnění s Elliottem Hulsem

Vážení přátelé, dneškem počínaje se budete na našich/vašich stránkách setkávat s novým médiem. Přinášíme vám první z doufejme že dlouhé řady přeložených videí. Omluvte hned takhle na startovní čáře několik peprnějších výrazů, ale k Elliottu Hulsovi upřímnost zkrátka patří...

 

Pití vody během jídla může narušit trávení

Mnozí s nás už jsme to slyšeli snad stokrát: vypij denně osm sklenic vody, abys zůstal zdravý a hydratovaný. Avšak i když hydratace bývá pro naše zdraví opravdu důležitá, pokud do sebe nalijete veškerou vodu současně s jídlem, může to mít ve skutečnosti...

 

 

Přerušované hladovění prospívá mozku

Podle nové studie, kterou prováděl the National Institute on Aging v Baltimoru, je zjevné, že jednodenní až dvoudenní půst prováděný každý týden zřejmě zlepšuje stav mozku u nemocných s Alzheimerovu nebo Parkinsonovou chorobou.


Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz