• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 36 hostů a žádný člen

Francouzský paradox

Představte si svět, v němž každý může jíst, co chce, a přitom zůstane zdravý, štíhlý a spokojený. Přesně taková je přitom francouzská kultura a kuchyně: tradiční a trvalá konzumace chleba, vína, čokolády, tuku a masa a přitom pevné zdraví a dlouhověkost. Klíčem k tomuto paradoxu je velká pozornost, již Francouzi věnují dobrému jídlu a životnímu stylu vůbec.

Typické francouzské jídlo je kvalitní, chutné a pestré. Francouzi používají maximum čerstvých surovin, pokud možno místních a ekologických. Jedí sezónní ovoce a zeleninu, pijí hodně vody, spolu s jídlem si vychutnají jednu nebo dvě sklenky vína. Díky výborné chuti se spokojí s menšími porcemi. Takový způsob stravování je zdraví prospěšný.

Francouzi se umějí radovat z chutí pokrmů, které v sobě nemají nic umělého, ani nejsou složitě zpracovány. Nepovažují jídlo za cosi užitečného, ale za zdroj radosti a požitku. Velkou pozornost věnují vzhledu, konzistenci, vůni a chuti. Každé sousto je smyslovým požitkem. Francouzi obvykle jedí tři jídla denně, svačí jen vzácně. Jídlo znamená také důležitý čas strávený s rodinou a přáteli. Rozhovory při jídle jsou nedílnou součástí francouzské kultury. Sledování televize (anebo jakákoli jiná rozptylující činnost) je nepřijatelná.

Francouz Mireille Guiliano si na letišti v Chicagu všiml, jak většina lidí do sebe hází jídlo souběžně s prací na notebooku, při čtení nebo telefonování: "Neviděl jsem nikoho jíst s radostí. Jídlo je přitom jedním z největších potěšení v životě. Neměli bychom se cpát jako roboti. To pak není jídlo, ale nádivka."

Jídlo konzumované v poklusu a různé svačinky se negativně podepisují na tělesné hmotnosti. Je-li naše pozornost rozptylována a spěcháme-li, máme tendenci jíst větší porce. Tučná strava navíc spouští produkci hormonu CCK (pankreozymin), který přispívá k pocitu uspokojení z konzumace byť jen malého množství tuku. Přibrzděte a vychutnejte si jídlo, které zaměstná všechny vaše smysly a zároveň poskytne mozku čas uvědomit si pocit sytosti!Autor

Carolanne Wright
Přeložila: Kamila
Zdroj: http://www.naturalnews.com/036066_French_paradox


Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Deset nejčastějších mýtů o běhání naboso

Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to jsou výrazy označující běhání způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené. Toho můžeme docílit použitím boty s velmi tenkou podrážkou, nebo během naboso.


Odhalený podvod rakovinového průmyslu: téměř žádné „vědecké" studie se nedaří replikovat

Drtivá většina tzv. vědeckých studií zaměřených na výzkum rakoviny je nepřesných a potenciálně podvodných – tak zní závěr revize publikované v magazínu the Nature. Šokujících 88% z 53 „mezníkových“ studií o rakovině, jež byly publikovány...


Jak vás moderní filozofie zabíjí

Edward Bernays (1891-1995) byl synovcem Sigmunda Freuda a kromě toho byl také první osobností, která převzala myšlenky svého strýce, aby je využila k manipulaci s masami. Všechno to začalo už počátkem 20 století...


Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz