• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 30 hostů a žádný člen

Kompletní příručka k tomu, jak to mít na párku

Strávil jsem téměř celý svůj život - 31 let, přílišným staráním se o to, abych nikoho neurazil, strachováním se, jestli jsem pro ostatní dost v pohodě a řešením, co si o mně kdo myslí. Už to dál nesnesu.

 

 

 

Je to hloupý a neprospívá mi to. Udělalo to ze mě snadný cíl – ustrašený, nervózní pytel nervů. Ještě horší je, že jsem se kvůli tomu stal člověkem, který si nedokáže stát za svým. Někým, kdo se až příliš často octnul v bezpečném středu, místo abych byl tam, kde jsem být chtěl, kvůli strachu z opovržení ostatními. Takhle už ne. Ne dnes.

 

Dnešek je, dámy a pánové, jiný.

 

Budeme se tu bavit o léku. Budeme probírat, co musí být probráno. Budeme říkat pravdu.

 

Staráte se, jestli vás ostatní pomlouvají? Jestli s vámi kamarádi budou souhlasit? Vyhýbáte se konfliktům za každou cenu? Jste bezpáteřní?

 

V tom případě je na čase, abyste to začali mít na háku.

 

FAKT ČÍSLO 1: Lidé vás soudí právě v tuto chvíli

 

Ano, děje se to právě teď. Někteří lidé vás nemají rádi, jenže hádejte co? Nemůžete s tím vůbec nic udělat. Žádné množství nátlaku, lezení do zadku ani snaha zalíbit se vám nepomůže. Ve skutečnosti je tomu často spíše naopak; čím více si stojíte za svým, tím spíše vás budou respektovat, i když možná neradi.

 

Čeho si lidé skutečně váží je, když nakreslíte čáru a řeknete „a dál už prostě ne.“ Když se jim vaše chování nebude líbit, tak ať! Jsou to lidé, kteří vás stejně nemají rádi, proč byste se měli snažit zavděčit těm, kterým na vás stejně nezáleží?

 

Správně. Dále jsou tu Internetoví trollové. To je úplně jiná káva.

 

Obyčejní lidé jsou v klidu – neslyšíte, když váš pomlouvají za vašimi zády. Na internetu to ovšem vidíte, což mění celou dynamiku. Je to účinné, protože oni dobře vědí, že můžete vyhledat vlastní jméno a podobně. Skutečným problémem s lidmi šířícími nenávist po internetu je ovšem to, že potvrzují vaše paranoidní přesvědčení, že vás všichni tam venku tajně nenávidí.

 

Naštěstí to není pravda. První vznešenou pravdou budiž fakt, že většinu lidí vůbec nezajímá, že jste naživu. Přijměte to, mí přátelé, neboť je to pravá svoboda. Svět je obrovský a vy jste malí, takže můžete činit, jak si přejete a myšlenky na ty, kterým se to nelíbí, můžete odhodit stranou.

 

FAKT ČÍSLO 2: Každý vás nemusí mít rád

 

Tohle je šílený, já vím, ale je to zároveň skvělý, takže si na to zvykněte. Takže další věc: nejen, že většina lidí ani netuší, že existujete a že vás někteří lidé soudí, ale ono vůbec nevadí, pokud to dělají.

 

Jak osvobozující tohle je vám možná zatím nedošlo, ale dejte tomu čas. A mrkejte na tohle: když vás lidé nemají rádi, nic se vlastně nestane. Není to konec světa. Necítíte je, jak vám neustále dýchají na záda. Ve skutečnosti čím více je ignorujete a hledíte si svého, tím lépe na tom budete.

 

Znáte přísloví „dobrý život je nejlepší pomsta“? Je to pravda, ale není to celá pravda. Dobře žít je skvělé, ale není toho možné dosáhnout, pokud se strachujete, kdo vás pomlouvá a co si myslí. Co musíte udělat, v čem nemáte na vybranou, je přijmout to a jít dál.

 

Mít názor ostatních u prdele je vlastně nezbytným předpokladem k vytvoření vašeho dobrého života. Nemůžete ho mít bez tohoto předpokladu. Proto musíte začít dneska.

 

FAKT ČÍSLO 3: Záleží na „vašich“ lidech

 

Paráda, takže jste se srovnali s tím, že většina lidí na světě si je jen stěží vědoma vaší existence, uvědomujete si taky, že lidé, kteří vás nemají rádi, tvoří nechutně malinkatou menšinu a navíc na nich ani nezáleží. Perfektní. Jako další krok si musíte uvědomit, že lidé, kterým na vás záleží, a žádní jiní, jsou ti, na které se musíte zaměřit.

 

Vztahy jsou zvláštní. Jakmile v jednom jsme (s rodinou, partnerem, kýmkoli), rychle začneme druhého člověka považovat za samozřejmost a místo nich přesuneme svou pozornost na snahu zapůsobit na cizí osoby – řekněme našeho šéfa. Jakmile se nám podaří zapůsobit na našeho šéfa, začneme ho také brát jako samozřejmost a tak dále a tak dále, v nekonečném kruhu lhostejnosti. Jako bychom dávali přednost zapůsobit a okouzlit to nové, místo toho, abychom pracovali na tom, co již máme.

 

Jenže tihle lidé – vaši šampióni – rozumí vašemu hledání, vaší věci. Když jste poblíž nich, cítíte se dobře, rozesmívají vás, můžete být sami sebou. Je vám s nimi dobře a můžete relaxovat. Máte společnou historii. Jsou důležití. Soustřeďte se radši na ně.

 

FAKT ČÍSLO 4: Ti, kteří neřeší, mění svět. Ostatní ne

 

Zrovna čtu tuhle strašnou knížku od Stephena Kinga nazvanou Dlouhý pochod. Jde o závod, při kterém musejí lidé jít bez spánku a odpočinku, a pokud se zastaví, jsou zabiti. (Taková je vlastně každá knížka Stephena Kinga – „Je tu klaun, který zabíjí!“ „Je tu auto, které zabíjí!“ a tak dále.)

 

Mám pocit, že tahle kniha je vlastně metaforou pro válku, ale mimo to skvěle vykresluje také vytrvalost. Co je potřeba k překonání čehokoli je uvědomění, že na překážce nezáleží a že na ni lze zapomenout. Je to pravda ať už běžíte maratón, nebo se snažíte dostat na Mars.

 

Pokud vypustíte věci, na kterých nezáleží; pokud tyhle věci odstraníte z vaší mysli a soustředíte se na to, co je třeba udělat; pokud si uvědomíte, že váš čas je omezený a rozhodnete se pustit se do práce; jen tehdy budete schopni dosáhnout cílové pásky. V opačném případě budete donuceni žít život, o který nemáte zájem.

 

Poznámka na okraj: Musíte lépe zvládat neúspěch a nejistotu. Můžete se zrovna nacházet v nehezké situaci, můžete se cítit osaměle nebo jako ztroskotanci. Žádný strach, všichni jsme to zažili. Je na čase, abyste si uvědomili, jak běžné tyhle pocity jsou a že nejsou cizí ani těm nejúspěšnějším a nejšťastnějším lidem na světě. Takoví lidé je nechají za sebou a to samé uděláte vy.

 

Oko vás sleduje

 

Chcete totiž něco říct? Ve skutečnosti to nemá vůbec nic společného s kýmkoli jiným. Všechno je to jen o vás.

 

Minulý týden jsem vedl s Jonathanem Fieldsem rozhovor o používání sprostých slov (a „skutečného názoru“) na blozích. Mluvili jsme spolu po Skypu a dokázal jsem přesně označit moment, kdy se chystal použít „Do hajzlu s“, ale téměř to potlačil. Bylo to úžasné. Takže jsem ho na to upozornil. „Právě jsi to cítil, že jo?“

 

Každý z nás má vnitřní oko. Neustále nás sleduje. Bylo pomalu budováno z velké části společností a našimi přáteli i rodinou, a kontroluje, jestli se nedopouštíte nevhodného chování. Pokud ho v sobě máte již delší dobu, můžete začít věřit, že tenhle zrak jste vy, že se jen „chováte rozumně“ nebo nějaké podobné odůvodnění.

 

Jenže tenhle vnitřní zrak nejste v žádném případě vy. Je to vězení a zrovna jste ospravedlnili jeho existenci tím, že jste ho poslechli. Je silný, protože mu takovou sílu dáváte.

 

Ale tajemstvím, tou úžasnou věcí je, že vás nemůže ničím zastavit, i kdyby chtělo sebevíc. Je to jen oko. Může jen pozorovat. Zbytek vás si může dělat, co si přejete.

 

Jak získat sebejistotu zpět v pěti snadných krocích

 

KROK 1: Dělejte věci, při kterých se cítíte trapně

 

Spolu s mou přítelkyní jsme začali rozcházet Vibram Fivefingers jako přípravu na naši dlouhatánskou túru, na kterou se chystáme. Viděli jste tyhle boty někdy? Jsou úžasné pro vaše kolena a nemáte z nich puchýře, ale jsou to nejšerednější, co si dokážete představit. Včera jsem je nosil s mým parádním motýlkem, který si beru na Velikonoce. Vypadal jsem jako blázen.

 

Jak jsem se zmínil na začátku tohoto článku, názoru ostatních lidí jsem si hluboce vědom a dokáže mě velice naštvat – jako většinu lidí, kteří to ale nechtějí přiznat. Jak jsem si tak ale vykračoval v mé tekno-klaunské výzbroji, ani jediný člověk na mě nezíral. Všem to bylo fuk a pomalu jsem si začal uvědomovat, že i kdyby se na mě lidé dívali jako na šílence, stejně by jen prošli kolem. Později by na mě zapomněli úplně.

 

Musíte to vyzkoušet. Najděte vaše vnitřní zábrany a zničte je, jednu po druhé. Všímejte si, že společnost, stejně jako oceán, uhlazuje vlny, který děláte, dokud nepřestanete, nebo se to nestane standardem. Pracujte s tím.

 

KROK 2: Příjměte nebo se vypořádejte s trapností

 

Je dobře známo, že tazatel dostane nejlepší materiál tehdy, když mlčí a dovolí, aby ticho vytlačilo slova z politika nebo celebrity.

 

Možná je vám ticho nepříjemné. I mně stále je. Nějaký čas na tom ale pracuju a musím říct, že je to mnohem klidnější stav, než když se snažíte mezery vyplnit nesmyslnými bláboly. Tohle je jedna ze situací přinášejících rozpaky, ve které byste se měli cítit příjemně a s níž byste se měli naučit žít.

 

Jiným typem takové společenské situace je to místo v konverzaci, kdy jste něco mohli udělat špatně nebo někdo udělal něco špatného vám, ale radši mlčíte. Dostal jsem v životě dost drsných lekcí a uvědomil jsem si, že nenucenost, která plyne z rozebírání nepříjemné pravdy je lepší, než pohodlí zapříčiněné mlčením.

 

Někdo mi nedávno řekl, že Clintonové používají k získání respektu v politice metodu: pokud vás někdo strčí, vraťte mu to dvakrát tolik. Je to mnohem lepší než rozpaky z ticha. Bude zřejmé, o co vám jde, nejste při tom pasivně agresivní a je jasné, kde stojíte. Začněte to praktikovat okamžitě.

 

KROK 3: Odmítněte hranice

 

Toto video bylo pořízeno roku 1970, když teroristická organizace Front de Libération du Québec zabila premiéra Sierra Laporte a jeho tělo uložila do kufru auta. Trudeaho „Sledujte mě“ je jedním z nejslavnějších výroků v Kanadské politické historii. Novináři se ho na kameru snaží donutit k výběru mezi bezpečností/policejním státem, nebo občanskými právy/svobodou, ale Trudeau odmítne jejich škatulky.

 

Dnešní Liberální strana Kanady už takovou odvahu nemá, ale pro nás je tu pořád naděje. Běžte, kam chcete jít. Nepřijímejte jen nabízené možnosti. Nedovolte lidem diktovat, jak máte žít svůj život. Rozhodně neposlouchejte vaše „vnitřní oko“.

 

KROK 4: Mluvte pravdu

 

Nemusíte být přímo bezcitní, ale svět nepotřebuje dalšího neupřímného člověka, který se za každou cenu vyhýbá všem konfliktům. Nepotřebujeme dalšího jedince, který se zařadí do řady se všemi ostatními. Současnému stavu se daří dobře, takže je na vás, abyste se ozvali, když uvidíte nějaké svinstvo.

 

Nesnažte se ale číst myšlenky. Říkat pravdu znamená vidět pravdu, nikoli přidávat navrch vaši nadbytečnou interpretaci nebo podezření.

 

KROK 5: Začněte váš nový život

 

Tenhle krok není možný bez ostatních, ale jakmile dojdete až sem, můžete bez problémů začít prozkoumávat úplně nový svět – takový, ve kterém je v pořádku cokoli děláte, pokud to nijak važně neškodí někomu jinému. Chcete začít prozkoumávat staré opuštěné budovy? Žádný problém, pokud jste připraveni nést možné následky. Máte chuť nechat se pověsit prošpikovaní háky nebo se nechat vypráskat od dominy? Vzhůru do toho, jen buďte opatrní.

 

Jakmile se vydáte touto cestou, začnete zjišťovat, že téměř každý je schopný pochopit, proč se chováte tak podivně. Popravdě vás to učiní zajímavým a hodným pozornosti, což vám pomůže ve vašich plánech na ovládnutí světa, pokud nějaké máte.

 

Ale tahle sranda pro vás zůstane uzamčená, dokud si neuvědomíte a nepřekonáte Oko. Když to uděláte, jde o mocný důkaz sebekontroly, jež má svou setrvačnost a dělá vás silnějším.

 

Vezměte si zpátky svou sebejistotu. Udělejte to už dneska – zkuste to hned. Oblečte si něco šeredného. Udělejte nějakou kravinu. Řekněte někomu pravdu.

 

Na ničem z toho kurva nezáleží.

 

Autor

Julien Smith
Přeložil: Sonnak
Zdroj: http://inoveryourhead.net/the-complete-guide-to-not-giving-a-fuck/

 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Magic TV: Bioenergetické uvolnění s Elliottem Hulsem

Vážení přátelé, dneškem počínaje se budete na našich/vašich stránkách setkávat s novým médiem. Přinášíme vám první z doufejme že dlouhé řady přeložených videí. Omluvte hned takhle na startovní čáře několik peprnějších výrazů, ale k Elliottu Hulsovi upřímnost zkrátka patří...

 

Meditace pozornosti tiší mysl a vede k vnitřnímu míru

Jde vlastně o něco skrytého za zmatkem, který pravidelně vplouvá do vašeho dne. Nebývá to nijak zvlášť dlouhý časový úsek, ale zato vám dává k dispozici něco jako skutečnou zahradu míru, klid a zářivost; a jeho potenciál je vám plně k dispozici, pokud se rozhodnete jej využít.


Účinkuje skutečně léčba medem a skořicí? Co je dobré o tom vědět

Nováčci v oblasti holistické léčby běžně s nadějemi žasnou nad zprávami o medu a skořici, jako o zázračném všeléčivém prostředku. Skeptici na druhé straně nešetří posměchem nad označováním medu a skořice coby léku a poukazují skutečnost...Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz