• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 81 hostů a žádný člen

Mysl lze využít k úlevě od bolesti nebo k překonání nemoci

Nedávno jsem diskutoval se mou přítelkyní Darielle Archer - specialistkou na řízenou vizualizaci, a ona mi připomněla dobu 70.let minulého století. Tehdy byla zmínka o propojenosti mysli a těla, využívané k léčbě nemocí jako je rakovina, brána jako provokace. A jen málokdo se tehdy odvažoval mluvit o alternativní léčbě.

 

Běžným přesvědčením tehdy bývalo, že rakovina je v podstatě rozsudkem smrti, jež je bolestivá a pomalá a že celá medicínská věda se může pouze pokoušet o zmírnění utrpení. Avšak zvláštnosti kolem toho, jak pacienti s podobnou nemocí a léčbou reagují odlišně, vedly nakonec k závěrům, že lidé s pozitivnějšími náhledy mívají tendence reagovat lépe na léčbu a žijí pak déle a s mírnějšími vedlejšími účinky.

 

Tato zjištění byla o to více ohromující, neboť pocházela mj. i od uznávaného renomovaného zástupce konvenční medicíny, radiologa a onkologa Dr. Carla Simontona. Ten tvrdil, že pocity beznaděje ve skutečnosti způsobují urychlení smrti a že součástí tohoto problému jsou i ti lékaři, kteří nenabízí pacientům žádnou naději na přežití nebo vyléčení.

Dr Simonton patřil mezi průkopníky, kteří k léčbě rakoviny přidávali prvky meditace a emoční podporu. Působil tehdy na letecké základně v Kalifornském Travisu a o několik let později i v konzultačním středisku, které založil ve Fort Worthu. Tušil - a tvrdil, že to může prokázat, že tyto prostředky poskytují pacientům pocit, že dokáží zvládnout svou rakovinu. Jeho práce napomohla k tomu, že se mohla začít rozvíjet nová oblast, kterou dnes už známe pod označením řízená představivost (guided imagery). Při ní učil pacienty vizualizovat si své tělo, jak doslova válčí s rakovinou - buňka vedle buňky - a jak nakonec vyhrávají.

 

Řízená představivost je dnes již široce akceptovaná a využívaná ke zvládání vedlejších projevů rakoviny - ztuhlosti, vysokého tlaku krve nebo bolesti. Vědci, sdružení při the National Pain Foundation konstatují, že stres sice nezpůsobuje bolest, ale dokáže ji zesilovat a že snižování napětí v těle je schopno omezovat její dopady.

 

Ukazuje se také, že udržování sníženého napětí může posilovat imunitní systém. Vědci říkají, že jejich výzkum potvrzuje, že příjemné představy, vytvářené vizualizací v jedné části mozku mohou ve skutečnosti ulevovat od chronické bolesti, způsobované jinou částí mozku, a že u některých pacientů jsou představy tak silné, že je mozek pokládá za skutečnost.

 

S pomocí trochy techniky a cvičení lze každého naučit, aby se dokázal uvést do stavu relaxace. S postupem času to bývá stále hlubší a rychlejší a setrvávání v tomto stavu po delší dobu pomáhá k osvobození od tělesných stresorů. Kdo by se nechtěl naučit postupům, jak toho dosahovat, když je to tak snadné a pomáhá to?

 

Rezervovaný přístup k metodám řízené představivosti však stále přetrvává současně s tím, jak medicínský establišment odmítá přijmout něco tak nenákladného, posilujícího a každému dostupného.

 

 

 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Cvičení pět Tibeťanů pro dlouhověkost

Pět Tibeťanů je specifická sekvence jógických pozic, jejichž cvičení je údajně klíčem k dlouhověkosti. Podle legendy byla tato sestava vytvořena Tibetskými mnichy v Himalájském klášteře a poté byla rozšířena do světa plukovníkem Bradfordem z Britské armády.

 

Hovězí maso z volného chovu je výživnější než drůbeží

Už více než 60 let je hovězí maso zavrhováno, protože jsou mu přičítány škodlivé účinky v podobě zanášení tepen nebo zvýšené hladiny cholesterolu, které mají způsobovat především jeho nasycené tuky...Smetana v prášku není potravina, ale chemikálie

Miliony lidí si přidávají do ranní kávy smetanu v prášku v mylném přesvědčení, že je jaksi zdravější než skutečná smetana. Málokdo tuší, že většina těchto práškových ochucovadel nemá se smetanou nic společného...Zde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz