• Spánek základ života

  Vaření začíná nákupem a pořádný spánek kvalitní matrací. Jste si ale jistí, že právě matrace vám zajistí dobrý spánek? A není tomu přesně naopak? Není matrace právě to jediné, co vás od kvalitního spánku dělí?

  Prečíst článek

  Pokud už máte správný podklad a pořád se nemůžete dobře vyspat. Zkuste inspiraci některým z následujících tipů pro efektivnější spánek.

  Prečíst článek

 • Konopný olej: ať žije král

  Konopný olej získávaný z rostliny zvané konopí seté je označován za zázračnou potravinu díky své vyrovnané koncentraci omega mastných kyselin.

  Prečíst článek

 • Deset mýtů o běhání naboso

  Běhání naboso, minimalistický i přirozený běh – to vše jsou výrazy označující běhání takovým způsobem, který dovoluje našim chodidlům fungovat v souladu s tím, jak jsou k běhu od přírody uzpůsobené.

  Přečíst článek

 • Jádra z meruněk ničí rakovinové buňky

  Jsou jádra z meruněk zdrojem přírodní látky, která zabíjí rakovinové buňky, aniž by při tom ruinovala také pacientovo zdraví a peněženku? Tato látka byla pojmenovaná laetril neboli vitamín B17. 

  Přečíst článek

Přihlášení

Online

Právě přítomno: 48 hostů a žádný člen

Mysl lze využít k úlevě od bolesti nebo k překonání nemoci

Nedávno jsem diskutoval se mou přítelkyní Darielle Archer - specialistkou na řízenou vizualizaci, a ona mi připomněla dobu 70.let minulého století. Tehdy byla zmínka o propojenosti mysli a těla, využívané k léčbě nemocí jako je rakovina, brána jako provokace. A jen málokdo se tehdy odvažoval mluvit o alternativní léčbě.

 

Běžným přesvědčením tehdy bývalo, že rakovina je v podstatě rozsudkem smrti, jež je bolestivá a pomalá a že celá medicínská věda se může pouze pokoušet o zmírnění utrpení. Avšak zvláštnosti kolem toho, jak pacienti s podobnou nemocí a léčbou reagují odlišně, vedly nakonec k závěrům, že lidé s pozitivnějšími náhledy mívají tendence reagovat lépe na léčbu a žijí pak déle a s mírnějšími vedlejšími účinky.

 

Tato zjištění byla o to více ohromující, neboť pocházela mj. i od uznávaného renomovaného zástupce konvenční medicíny, radiologa a onkologa Dr. Carla Simontona. Ten tvrdil, že pocity beznaděje ve skutečnosti způsobují urychlení smrti a že součástí tohoto problému jsou i ti lékaři, kteří nenabízí pacientům žádnou naději na přežití nebo vyléčení.

Dr Simonton patřil mezi průkopníky, kteří k léčbě rakoviny přidávali prvky meditace a emoční podporu. Působil tehdy na letecké základně v Kalifornském Travisu a o několik let později i v konzultačním středisku, které založil ve Fort Worthu. Tušil - a tvrdil, že to může prokázat, že tyto prostředky poskytují pacientům pocit, že dokáží zvládnout svou rakovinu. Jeho práce napomohla k tomu, že se mohla začít rozvíjet nová oblast, kterou dnes už známe pod označením řízená představivost (guided imagery). Při ní učil pacienty vizualizovat si své tělo, jak doslova válčí s rakovinou - buňka vedle buňky - a jak nakonec vyhrávají.

 

Řízená představivost je dnes již široce akceptovaná a využívaná ke zvládání vedlejších projevů rakoviny - ztuhlosti, vysokého tlaku krve nebo bolesti. Vědci, sdružení při the National Pain Foundation konstatují, že stres sice nezpůsobuje bolest, ale dokáže ji zesilovat a že snižování napětí v těle je schopno omezovat její dopady.

 

Ukazuje se také, že udržování sníženého napětí může posilovat imunitní systém. Vědci říkají, že jejich výzkum potvrzuje, že příjemné představy, vytvářené vizualizací v jedné části mozku mohou ve skutečnosti ulevovat od chronické bolesti, způsobované jinou částí mozku, a že u některých pacientů jsou představy tak silné, že je mozek pokládá za skutečnost.

 

S pomocí trochy techniky a cvičení lze každého naučit, aby se dokázal uvést do stavu relaxace. S postupem času to bývá stále hlubší a rychlejší a setrvávání v tomto stavu po delší dobu pomáhá k osvobození od tělesných stresorů. Kdo by se nechtěl naučit postupům, jak toho dosahovat, když je to tak snadné a pomáhá to?

 

Rezervovaný přístup k metodám řízené představivosti však stále přetrvává současně s tím, jak medicínský establišment odmítá přijmout něco tak nenákladného, posilujícího a každému dostupného.

 

 

 

Sdílet na Facebooku

 

Zapojte se!

Hledáme překladatele, zdravotní badatelky, detektivy a novinářky. Pokud se chcete zapojit, dejte nám vedět!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RSS

NaturalMagic.cz RSS feed


Dehydratace a alergie: 6 snadných kroků k doplnění tekutin

Příznaky alergie jako plný nos, slzící oči a kýchání mě provázely celý můj život. Během alergické sezóny jsem se cítila mizerně. Dobrou zprávou a nadějí pro ostatní alergiky je fakt, že mé symptomy před pár lety "náhodou" zmizely a do dnešního dne se nevrátily.

 

K udržení zdraví stačí cvičit 12 minut za týden technikou Tabata

Lidské tělo bylo vytvořeno k tomu, aby se hýbalo a dokonce i v naší nemocné společnosti si mnoho lidí uvědomuje důležitost pohybu. Bohužel ale mnoho lidí nedojde dál, než k tomuto poznání. Příliš mnoho Američanů necvičí vůbec...

 

Metoda pro skončení s kouřením, která skutečně funguje – Bio tabák

Ještě předtím než byl tabák znečištěn 1000 – 4000 chemikáliemi, mohl každý skončit s kouřením bez dlouhého odvykání i cizí pomoci. Dnes ale většina prémiových značek nadopovala cigarety nikotinem natolik, že jde o malý zázrakZde se nacházíte:

~ Důležité ~

Všechny informace a materiály, které se nalézají na těchto stránkách, slouží pouze pro vzdělávací účely a žádná z uváděných doporučení nemají za cíl nahradit radu od Vašeho lékaře. Před aplikací všech změn byste měli vyhledat radu kompetentního specialisty, který je schopen zhodnotit Vaše příznaky a aktuální zdravotní stav. Je důležité, abyste neomezovali, neměnili či nepřerušovali užívání léků či doporučenou léčbu bez předchozí konzultace s Vašim lékařem či jiným odborníkem. I přes upřímnou snahu přinášet pouze kvalitní materiály nenesou autoři stránek žádnou  odpovědnost za případné komplikace vzniklé použitím zde prezentovaných informací.

NaturalMagic.cz